Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Smoothies - Zelené koktejly

28. května 2015 v 21:18 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: J. J. Smithová
Překlad: Jan Jícha
Nakladatelství: BETA Dobrovský
Počet stran: 182
Originální název: 10-Day Green Smoothie Cleanse

Anotace: Už vícekrát se na trhu objevily příručky k ozdravení či zhubnutí na bázi zeleninových koktejlů. Tato metoda tělesné úlevy a regenerace je jednou z mála skutečně funkčních, a proto čas od času vycházejí další, aktualizované tituly na totéž téma. Nejnovějším z nich je metoda americké nutriční poradkyně JJ Smithové, která sestavila precizní desetidenní plán na detoxikaci organismu pomocí syrových koktejlů ze zeleniny, ovoce a dalších přísad, avšak zároveň nabízí možnost využít tyto koktejly pro trvalou změnu stravování, tak aby se shozená kila už nikdy nevrátila. Jak autorka sama říká, "tohle není dieta, ale životní styl!" Knihu doplňují desítky skutečných svědectví a více než stovka receptů na koktejly pro každý den.Možná jste zaznamenali, že se teď čím dál víc mluví o tzv. smoothies. Vydávají se knihy a youtubeři natáčí videa, jak si je vyrobit. Co to vlastně ty smoothies jsou? Přečtěte si moji recenzi. Vysvětlím vám, jak to s nimi je a o mojí první zkušenosti.

Smoothies jsou koktejly vyrobené převážně ze zelené listové zeleniny, ovoce a vody. Dalšími přísadami jsou např. různá semínka, oříšky, zelený čaj,...
Tyto koktejly vám mají napomoct hned k několika věcem - zhubnutí, lepší spánek, čistá mysl, dobrá nálada, příliv energie. A celkově vás mají vyčistit od toxických látek.

Kniha je asi v první polovině zaměřená na deseti denní detoxikaci (očistu), jak už napovídá obálka. Jde o program (můžeme to nazvat i jakousi dietou), během kterého byste měli viz. předešlý odstavec.

Knihu jsem si objednala spíš ze zvědavosti, než že bych prahla po nějaké očistě nebo hubnutí. Chtěla jsem smoothies přijít víc na kloub a lákalo mě něco zkusit. Jednou odpoledne jsem se vydala ke kamarádce, přeci jenom mi práce v kuchyni připadá zábavnější ve dvou (a taky já nejsem v kuchyňkých pracích tak zdatná jako ona).

Skoro všechny recepty obsahovaly nějakou přísadu, kterou jsme neměly. Celkově jsou na mě ty recepty moc složité. Je na to třeba spoustu věcí a už kvůli tomu bych nechtěla držet celý ten desetidenní program. Ale myslím, že člověk tam vždycky vyšťourá něco, na co věcí má. Popřípadě může nějakou surovinu nahradit za jinou.

My jsme si vybraly tento recept:


Recept byl ze sekce pro krásu na zlepšení nehtů a vlasů. (Ke konci knížky jsou recepty rozděleny do kategorií - zdraví, energie, krása,...). Neočekávala jsem žádný výsledek po jedné sklenici, ale věřím, že smoothies můžou být při dlouhodobém užívání účinné.

Naše suroviny:


Pro salát jsme běžely k nám na zahrádku :-D Voda z vodovodu. Jako bobulové ovoce jsme měly zmražené ostružiny, jostu a záhadné červené bobulky. Banány zrovna taky byly, zelený čaj též - ten jsme normálně uvařily.

Mixovaly jsme klasickým ponorným mixérem.

Na začátku všechno vypadlo takto:


Podle mně nezáleží na pořadí, ve kterém budete mixovat. Důležité je, aby se nakonec všechno spojilo a pěkně promíchalo.
Kniha se jmenuje Zelené koktejly, nám však vyšel fialový. Vzhledem k poměru bobulového ovoce a salátu se tomu nedivím. Podle z těch receptů málo který vyjde vážně zelený. Je to prostě asi jen souhrnný název a všelijaké zelené listy jsou obsaženy snad v každém receptu.

Náš výsledek:


Bohužel se mi finální výsledek nepodařilo vyfotit na mobil kvalitněji. Něco však vidět je. Bylo to chutné. Salát z toho nebyl vůbec cítit, protože měl nejmíň výraznou chuť. Hodně to přebyly ostružiny a josta.
Čekala jsem, že to bude trochu hustší. Když na to tak vzpomínám, asi jsme tam daly moc vody a zeleného čaje.

Koktejly smoothies jsou podle mně dobrou občasnou svačinkou a jestli chcete držet celý desetidenní program z jakéhokoli důvodu, věřím, že vám toto může pomoct, jak už jsem psala. Takže pokud hledáte něco chutného, vydatného a zdravého, neváhejte a pořiďte si tuto knihu.
Ocenila bych, kdyby byla kniha doplněna obrázky, aby uživatelé mohli svoje výtvory porovnat a zkrátka pro zajímavost. To jediné knize chybělo.

Moje hodnocení: návodové knížky klasicky nehodnotím

Za zaslání knihy vděčím

Knihu si rovnou můžete objednat ZDE.
zdroje: kosmas.cz, kniha, fotografie mé vlastní

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sára Sára | 30. května 2015 v 11:35 | Reagovat

Téda to vypadá parádně :-) Vždycky (po špatné zkušenosti ) jsem tyto koktejly odsuzovala, zejména kvůli, pro mě nechutné chuti salátu s ovocem, nebo třeba kapusty s ovocem. Jenže ty si to podala tak nějak zajímavě a přijde mi že to zkusím :-) Trochu toho zdraví neuškodí, že ? :-)
PS : Pěkná "recenze" :-)

2 Plena Plena | 31. května 2015 v 21:14 | Reagovat

Bylo to fakt dobrý ( až jsem se divila :-D ) hezká recenze, můžeme zkusit ještě něco 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter