Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Poslání Života

26. července 2014 v 21:22 | Mei-riefel |  Jednorázovky
Snad se mi to ani nechce psát. Včera to bylo měsíc od zveřejnění posledního článku. Jak se to všechno stalo? Hned první prázdninovou neděli jsem odjela na čtrnáct dní na prázdniny bez připojení internetu. Bylo to osvobozující, měli byste to taky zkusit Mrkající. Přiznám se, že jednou jsme se s Veneou na chvíli "připíchly" na wifi - přes mobil, v pizzérii.
Následně jsem doma byla asi tak dva dny a odešla k taťkovi. Tam jsem připojení měla - přes tablet. Taky jsem si mohla zajít domu na noťas, ale... Nebudu to obcházet. O prázdninách mám jendou nebo dvakrát období, kdy se mi nechce na internet. Na ten tablet jsem chodila, ale zase se mi nic tvořit nechtělo. Dobře, chtělo, ale byla jsem "kapku" lenivá.
Doufám, že vám tento blog za tu dobu nevypadl z hlavy a stále jste mými čtenáři :-)

Návrat po pauze zahájím povídkou, se kterou jsem na jaře obsadila první místo v literární soutěži. Snad jste si ti nevyložili nějak vychloubačně a tento blog byl původně literární, tak proč v tom občas nepokračovat a nepřipomenout si, že možná za něco málo to moje psaní stojí.
Jako výhru jsem obdržela poukaz do knihkupectví, za který jsem si pořídila skvělá POTRHANÁ KŘÍDLA. >>recenze<<

Byla bych moc ráda, kdybyste se k povídce vyjádřili v komentářích. Protože vás možná donutí k nějakému šrotování v hlavě a na téma té povídky budete mít rozlišný názor, který bych si ráda přečetla.

Poslání Života

Být Životem je těžké břímě, které musím nést na svých bedrech. Lidé si neustále stěžují, jak jsem k nim krutý, jak jsem nespravedlivý a těžký. Nic z toho jim nehodlám vyvracet, protože takový opravdu jsem. Narodil jsem se tak, jak se narodili i oni. S dobrými vlastnostmi, ale také s těmi špatnými. Avšak všechny moje činy mi předepisuje kolega Osud. Mnohokrát se zadání práce mění na poslední chvíli. (Takže lidouškové, nemyslete si, že osud nejde změnit. Vážně to jde. Všechno je postavené na vašich rozhodnutí. Na poslední chvíli se rozhodnete a uděláte něco jinak, tím osud změníte. Pořád to však bude osud).
Ten můj kolega Osud si v podstatě válí šunky. Sice má práci se vším tím papírováním, ale já jsem ten, kdo vykonává to, co tam napsal, a věřte, že to nejsou jenom dobré věci. Vlastně to nedělám tak úplně já. Já všechnu práci rozděluji a u většiny případů asistuji. To už je samo o sobě dost náročné. Všechny úkony vykonávají moji podřízení - Štěstí, Radost, Nemoc, Zármutek a další.
Taky tu je moje sestra, moje dvojče - Smrt. S dvojitou osobností. Je divoká, ďábelská a nespoutaná. Dost často kvůli tomu spolu vedeme hádky. Neustále se hádáme o životě lidí. Má tendenci dělat si co chce. Taky to její řádění má důsledky na životech nevinných lidí. Někdy naopak, když by se měla dostavit a nedostaví se, tak je to dobrý. To jsou lidi většinou na hraně mezi životem a smrtí a ona je svojí nezodpovědností zachrání, ale o to někteří lidé také vždycky nestojí. Někdy by totiž radši nepřivítali nic jiného něž právě moji sestru. Nejčastěji když se jim děje něco opravdu hrozného… a s tím se váže její druhá strana osobnosti, která je klidná, vlídná a tichá. Proto je mnohdy mnoha lidem nápomocna a vysvobodí je z mých spárů. Já se je přesto snažím až do poslední chvíle udržet při životě. To se taky řadí k mému poslání. Život je totiž dar a někdy je třeba se s ním poprat.
Dále tu máme Náhodu. Naši rozmilou až přerozmilou příbuznou. Občas jde se Smrtí ruku v ruce, ale snaží se kontrolovat. I když to jde těžce, protože to má prostě v povaze. Být náhodná. Tak se narodila. Občas proto způsobuje hordu nepříjemných věcí. Někdy je však naopak velmi milá a vítaná. Však to znáte ne? Šťastnou náhodou se stalo to a to…
Nebudu vám tady vysvětlovat celý systém vašich osudů a vašich životů, protože je děsně obtížný, ale jednoduchý zároveň. Všechno se hrozně proplétá dohromady. Záleží na rozhodnutí, které lidé dělají. Na střetávání více osudů, na povaze Smrti a Náhody.

Mějte krásný život, drazí lidé. Budu se snažit být vám nápomocen. A pamatujte, že vás má Život rád - tedy já, tak ho mějte také rádi - tedy mě.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 mini, mini, | 26. července 2014 v 23:50 | Reagovat

chci aby sis prohledla tyto fotky

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/264958/galerie-hruzy-australsky-terorista-pozuje-s-utatymi-hlavami.html

pak si budes vice vazit zivota. Az na to juknes, tak smaz tenhle koment.

2 Janí Janí | 27. července 2014 v 10:31 | Reagovat

Jestli chceš Aďo aby ti semka chodilo třeba 40-50 lidí denně, musela bys mít ask. Aby veřejnost viděla tvé hezké články musíš dávat o sobě více vědet.

3 Venea Venea | Web | 27. července 2014 v 14:12 | Reagovat

Tohle je jedna z nejhezčích prací, které jsem u tebe kdy četla! :-) 8-)

4 Žanyy Žanyy | 30. července 2014 v 17:38 | Reagovat

Ahoj! Občas čtu tvoje články, a myslím, že jsme si podobné nejen vzhledově. Nenašla jsem tu tvůj fb ani ask, jestli chceš tak mně napísej :) http://ask.fm/Losos0007

5 Štěpánka Štěpánka | 1. srpna 2014 v 23:53 | Reagovat

Musím smeknout! Krásný - ne, ÚŽASNÝ článek! Měla by jsi psát častěji ;-).
Nikdy by mě nenapadlo takhle uvažovat o Životě, ale tobě se to podařilo bravůrně :-).

6 Sára Sára | 3. srpna 2014 v 22:51 | Reagovat

Fakt krásná povídka opravdu pěkná, vůbec se nedivím, že si za ní dostala tu poukázku :-) jsem ráda že si jí zveřejnila :-) Pěkné uvažovat o životě takhle :-)

7 Kikulka Kikulka | Web | 5. srpna 2014 v 11:28 | Reagovat

Nádherné, co vznikne když zvolíš dobrého vypravěče. Nedivím se, že si vyhrála. Vytvořila si něco krásného a pravdivého. A to je cená a vzácná kombinace.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter