Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Červen 2014

Potrhaná křídla

25. června 2014 v 13:52 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Ruta Sepetysová
Překlad: Petr Eliáš
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 296
Originální název: Out Of The Easy

Anotace: New Orleans padesátých let - zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města "velké pohody" s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se ji snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda?

Blogger tag

24. června 2014 v 15:56 | Mei-riefel |  Projekty a soutěže
Do tohoto tagu mě nominovala Deny. Moc jí tímto děkuji, protože jinak bych se nemohla zapojit a tagy jsou fajn a mám dobrý pocit, když mě někdo někdy někam nominuje :D

PRAVIDLA:

  1. Pověz o sobě 10 věcí.
  2. Odpověz na 10 otázek od blogera, který tě nominoval.
  3. Nominuj 5 blogerů, kteří mají méně než 200 čtenářů za den.
  4. Vymysli 1O otázek pro ty, které jsi nominoval.
  5. Informuj blogery, že jsi je nominoval.

Deník Anne Frankové

22. června 2014 v 16:53 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Anne Franková
Překlad: Gustav Janouch
Nakladatelství: Státní nakladatelství dětské knihy praha 1966
Počet stran: 242
Originální název: Het Achterhuis

Anotace: Příběh Anne Frankové patří k těm nejznámějším z období holokaustu. Obětí - ať už dětských či dospělých - bylo na miliony, ale zrovna Anne se proslavila díky svému deníku, který si před odvlečením do koncentračního tábora vedla. Díky němu teď můžeme sledovat, jak dokáže válka zničit nejeden nevinný lidský život, jak totálně proměnit veselou a vždy usměvavou Anne v posmutnělou a zachmuřenou dívku s nejasným pohledem na svět i společnost, která bude mít už navždy ve tváři vepsaný výraz předčasně dospělého člověka. Člověka, kterého právě válka donutila dospět.


Vyhlášení narozeninového GIVEAWAY!

15. června 2014 v 17:21 | Mei-riefel |  Projekty a soutěže
Vyhlášení narozeninového giveaway je konečně tady. Ještě jednou bych ráda poděkovala všem mým čtenářům, že blog navštěvujete a budete snad i nadále. Jste skvělí :-)
A už se pojďme společně podívat, kdo ze soutěžících se brzy stane majitelem nové knížky.
Celkem se vás zapojilo osm. Je to sice málo, ale aspoň jste měli větší šanci na výhru a obdarovala jsem moje čtenáře.

2x plátno + černobílá dáma

10. června 2014 v 10:18 | Mei-riefel |  Tvořím, kreslím, maluji.
Pravděpodobně se nespletu, když napíšu, že většina z vás teď bude každou volnou chvilku trávit někde u VODY. Zdůrazňuji u vody, protože být v tomhle vedru jen venku není nic příjemného, natož jet někam v autě. Nebo sedět ve škole... Jako teď já.

Při tomhle počásku pro vás mám na čtení jeden nenáročný článek. Najdete v něm hned moje tři podlení nejpovedenější dílka. Určitě jsem tvořila i něco mezi tím, ale to není nic na ukazování :D

Panika

3. června 2014 v 17:52 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Lauren Oliver
Překlad: Romana Bičíková
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 312
Originální název: Panic

Anotace: Panika začala jako spousta věcí v Carpu, nudném malém městečku uprostřed ničeho - protože bylo léto a nebylo co dělat. O co v téhle hře jde? Je to prosté. Nemít strach.
Heather nejdřív ani nenapadlo, že by se do Paniky pouštěla. Nikdy by si nepomyslela, že je nebojácná a že by chtěla vyčnívat. Ale pak zjistí, že je tu něco a někdo, pro koho stojí za to bojovat, a je statečnější než kdy dřív. V sázce je příliš mnoho, ovšem výhra stojí za to, tolik peněz by jí umožnilo navždy opustit nenáviděné město a nechat starou Heather za sebou, pohřbenou v prachu.
Dodge se Paniky nikdy nebál, právě naopak. Pohání ho jeho tajemství, díky němu hladce prochází každým dalším kolem a je si sám sebou jistý. Ví, že vyhraje. Ale netuší, že není sám, kdo má tajemství. Všichni mají nějaký důvod proč hrát.
Heather a Dodgovi přinese hra nová spojenectví, překvapivá zjištění a možná i nějakou tu první lásku - a vědomí, že někdy nejvíc potřebujeme právě to, čeho se k smrti obáváme.
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter