Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

SVĚT KNIHY 2014!

20. května 2014 v 22:32 | Mei-riefel |  Ze života
Sobotní den 17. května 2014 se stal absolutně nezapomenutelným zážitkem. Proč? Protože jsem se poprvé v mém životě dostala na SVĚT KNIHY. Článek jsem chtěla napsat ještě v sobotu večer, ale to by asi nedopadlo. Z celého dne jsem byla tak mimo, že už se mi pletla slova a říkala jsem úplně něco jinýho, než jsem říkat chtěla. V neděli jsem článek rozepsala a psala jsem ještě včera, ale dneska jsem ho ještě kontrolovala.

Pojďte si můj článek přečíst a třeba na vás skrz slova přenesu celou atmosféru Světa knihy.
Tak dlouho jsme čekaly a tak rychle to uběhlo.Jak to všechno začalo

Všechno začalo někdy před měsícem, kdy mi do hlavy vlezl nápad, že tento rok prostě na ten Svět knihy pojedu! Nápad jsem předhodila holkám - Venee, Plence (Lenka - sestra Venei) a Míše (kamarádka, spolužačka). Tak se začal náš plán vyvíjet. S rodičema to šlo víc jak snadněji. S mojí mamkou to šlo tak snadno, až mě to zaskočilo:

,,Mami... No... víš... Já nevím, jak to říct... No prostě to, že no... Mohla bych jet do Prahy na Svět knihy, prosím?"

,,Nazdar." Mamka zvedne ruku v pozdrav.

,,Co?"

,,No jeď."

Věci jsem si začala připravovat někdy ve čtvrtek. V pátek jsem si sebou připravila toustíčky :3 Hlavně nemít hlad! Do postele jsem zaplula před devátou a po půlnoci jsem se budila snad každou hodinu. Už jsem si říkala, že snad vstanu.

Cestujeme

Když mi ráno v pět zazvonil budík, tak bych pochopitelně nejradši spala. Ale vidina dne, který mě měl čekat byla silnější. Takže jsem se vyfikla, nasnídala se, proběhlo poslední balení a kontrola věcí a hurá na autobus.
To že byl řidič naprosto hnusnej sprostej debil jsme tak nějak přehlédly a konečně to bylo tady. Dočkaly jsme se. Cesta byla naprosto vpohodě. Ani mi nebylo špatně a to jsme seděly až v zadu.
Za necelé dvě hodiny jsme dorazily do Holešovic. Protože nebylo ještě ani osm ráno, chtěly jsme jít do Mekáče. Pěšky. Nakonec jsme se rozhodly, že to vezmeme metrem, což bude spolehlivější. Taky bylo! Poprvé samy metrem a hned jsme trefily. Za celý den jsme metrem jely několikrát a nenapadlo nás koupit si celodenní jízdenky :D A až doma jsem na zadní straně zjistila, že my už jsme si poloviční dávno kupovat neměly.

PRAHA!

Vyskytly jsme se na Václaváku a šup do Mekáče. Holky si daly snídani, já jen (snídala jsem doma) pomerančový džus a "ovocný kelímek" - balíček jako od tvarohu, ve kterém bylo sedm pidi kousků ovoce, za třicet korun. V Mekáči jsme potkaly divného chlapíka, který se holil nějakým nožem nad knížkou :D božebože.
Pak jsme šly do NeoLuxoru - PALÁCE knih. Hned první krámek byl nacpaný nádhernými pohledy. S Míšou jsme neodolaly a strávily tam tak dvacet minut? Když jsme ty postcrossařky :D. Myslím si, že já ty pohledy snad nepošlu, jak jsou krásné. Taky jsem si koupila zápalky, kvůli té krásné krabičce. Následně jsme si šly projít celý Palác knih. Vždycky jsem si myslela, že tam jsou jen ty dvě patra, proto mě překvapilo, že jsme s Léňou objevily ještě schody dolů a pak další dolů. Po tomto zjištění můžu říct, že NeoLuxor je opravdu obří!

SVĚT KNIHY!

Když jsme konečně našly přažské Výstaviště a chystaly jsme si koupit vstupenky, přišlo opravdu nečekané a velmi milé překvapení. Přiřítil se k nám starší pán, zeptal se, jestli jdeme na Svět knihy. My na to, že jo. On nám řekl, že mu někdo nepřišel a jestli nechceme dva lístky. Nejdřív jsme se zeptaly, jestli to jsou ty poloviční, protože se nám nechtěla zbytečně platit stovka a on nám je prostě dal. Jen tak. Zčista jasna. Cizím holkám. I když si tohle nejspíš nikdy nepřečtete, milý pane, mockrát Vám děkuji!
A bylo to tady. SVĚT KNIHY. Naše vysněná událost. Jako první jsme navšívily Albatros media a.s.. Tam jsem si koupila knížku. Měla jsem sebou kolem sedmi stovek, ale aby mi to vyšlo na všechno, tak jsem si mohla koupit jen jednu knihu a tou se stal první díl Harryho Pottera! Konečně mám první díl Harryho :3. Takže už mám doma celkem dva díly. Váhala jsem mezi ním a Potrhanými křídly, ale k těm se snad taky brzo dostanu nějakým způsobem. Ty první chvíle na veletrhu byly příšerné. Bylo tam moc lidí, moc dusno, fronta přes celý Albatros...

Známé tváře

Všechno začalo být lepší, když jsme potkaly NikuRoovy a Kaktuse. Kaktus byl moc fajn a s Veru to nebylo poprvé, co jsme se viděly :-) Společně jsme si šly sednout úplně nahoru do restaurantokavárny, pryč od vší tlačenice a lidí. Zjistily jsme, že se nám ztratila Šíša. Věřte, že za ten den jsme ji hledaly víc jak jednou :D
Rodaw - Venea - Mei-riefel (já) - NikaRoovy

Vždycky
někam odešla a my nevěděly kam. Trochu jsme pokecaly a pak jsem s Léňou šla k Euromedia stánku, kde jsme si pod heslem, které uvěřejnili na FB, vyzvědly skvělý balíček. S plackou, ukázkou z nové knížky a bomba záložkami, které jsem si přála. Pak jsme se šly podívat k
Fragmentu. Uviděla jsme tak Kateřinu Petrusovou. Bohužel jsem propásla její besedu, tak jsem se zaradovala, že mám možnost říct si o podpis i tak. Tak jsme letěly pro knížku. Léňa zůstala u našeho stolu a místo ní se mnou šla Káťa (Venea). No a K.Petrusová tam už nebyla. Tak jsem se zeptala a prý někam odešla, ale asi ne úplně, protože tam měla svetr. Chvíli jsme tam čekaly a pak to vzdaly. Celé zklamané jsme se vracely a najednou hned nahoře u schodů RODAW. Panebože, už jsem byla celá smířená s tím, že ji nepotkám a najednou tam seděla přímo přede mnou Rodaw. Miluju její videa a je mi hrozně sympatická. A na živo byla normálně ještě milejší a hodnější a energičtější a pozitivnější! Dokonce i na té fotce úplně září a my tam jen takové ve stínu. Hned jsem si zašla ke stolu pro papír na podpis. Pak nás její velmi milá mamča vyfotila. Rodaw si nás pak i natočila :D Panebože, panebože, huhůůůůůů! Mám fotku s Rodaw a dokonce si pamatovala, že jsem u ní vyhrála jednu soutěž. Bylo to tak úžasné. Pak jsem ještě uviděla Syki, Madeleine a Wendy. A pak Jíťu (Puttu), Polly, Jáju, Camillu. Holky byly jste tak super. Jsem strašně ráda, že jsem vás konečně viděla. Já blbá se s váma nevyfotila. Hrozně mě mrzí, že jsem víc nefotila. Deny? Ty zůstáváš pořád nepoznaná, protože jsem tě vůbec nikde neviděla :P :D. Byla jsem ze všecho tak vedle a vyjuchaná a bylo to tam takový všechno narychlo, že jsem se z toho nestačila vzpamatovat. Dále jsem viděla různé lidi z nakladatelstvích. Normálně mi všechno dochází teprve dneska v úterý. Takže si zničeho nic začnu poskakovat nebo se na ulici usmívat jak měsíček na hnoji :DD

Kdo si počká, ten se dočká...

Lidičky já se viděla s MÍŠOU BURDOVOU. Tak dlouho jsem na to čekala. Ne jen že to byla úplně moje první beseda na které jsem byla, ale byla to beseda Míši Burdové! Bylo to naprosto skvělé. Celou dobu jsem se musela usmívat. Míša byla opravdu moc milá a sympatická. Nechala jsem si podepsat třetí díl Poselství jednorožců a předala jí fanouškovský dopis. Byla jsem z toho ještě víc vedle než z Rodaw, že se mi totálně klepala ruka a málem jsem ten dopis upustila. Abych nezapomněla, když probíhala beseda, tak jsem se otočila dozadu a u vchodu jsem spatřila Kateřinu Petrusovou, takže jsem rychle vyběhla pro podpis. Kateřina byla také neuvěřitelně milá. A napsala mi moc krásné věnování a vyřešily jsme projekt 4 dny s, který s ní bude probíhat.
Když už jsme odcházely s holkama z besedy, tak jsem se tam vrátila a s Míšou se vyfotila. Bohužel jsem ten den měla úplně pošmatanej foťák, takže je fotka mázlá, ale pořád tam jsem s Míšou! Děkuju moc Camille, že nás ochotně vyfotila. To mi připomíná, že Míša je hrozně malinká. Jak vidíte - o půl hlavy a to ještě měla podpatky.
Před stánkem přišlo další skvělé překvápko a to, že mě poznala jedna ze čtenářek mého blogu. Milalai, která mimochodem vyhrála soutěž o knihu Sedmička. Moc ráda jsem tě viděla, byla jsi moc milá :-) Prý mám hodně charakteristický vzhled, že mě hned poznala. Mě právě celý život připadá, že si mě nikdo nikdy nepamatuje :D Tak mě to potěšilo :)
A ještě k té fotce s Míšou. Celý den jsem měla takový usměvavý, že jak jsem se chtěla usmívat i na té fotce, tak mi normálně cukalo ve tvářích :D

Starbucks aneb Stárbaks

Já, MíšaŠíša, Plenka, Venea, Veru a Kaktus jsme vyrazili do Starbucksu. Hrozně jsem se tam chtěla podívat, jestli je to vážně tak super. Nejvíc mě asi zaujala ta atmosféra. Taková klidná a jak z jiného světa mi přišlo. Prostě tohleto vůbec neznám. Všude plno učících se studentů. Každý si všímal svého. Byla tam taková klidná atmosféra a jak z filmu prostě :D Já jsem si dala nějaké karamelové macchiato. Myslela jsem si teda, že to bude větší odvaz. Nejradši jsem za ten kelímek, který jsem si nechala s mým jménem :3. Kafe ušlo, ale bylo moc sladký. Já si totiž kafe normálně nesladím a tady prostě už sladký bylo.
Už když jsme šly z veletrhu, tak začal totální ceďák. Ten nepřestal, ani když jsme šli nazpátek.
Zamířili jsme si to rovnou zpět na veletrh na Tomáše Kluse! Který je opravdu takový pohodový, milý a především přirozený. Bylo tam totálně narváno. A ani fotky a ani podpisu jsme se nedočkaly já, Léňa ani Káťa. Jen Míša která se prorvala až dopředu. Už jsme totiž musely jít. Jely jsme metrem až na Opatov, kde na nás čekala babička. I tak jsme měly půlhodinové zpoždění :\ Z toho světa knihy to byl opravdu frmol, takže jsem se ani s nikým nestihla pořádně rozloučit, což je mi moc líto.

Závěrem?

Cesta domů byla sice delší než normálně z Prahy, za to ale pohodová. Konečně jsme mohly v klidu zavzpomínat a připomenout si zážitky. Byl to naprosto totálně úžasný nejsuprovější nejbožštější ultrameegasuper fajnovej peckézní bombastickej skvělej suprovej milej příjemnej veselej plnej překvapení a já nevim co ještě den. Příští rok si to plánuju zopáknout. Taky jsem zjistila, že metro je v celku jednoduché, takže bych se ráda do Prahy na nějaké knižní akce vydávala častěji. Mockrát vám všem děkuji za nejlepší sobotu a musíme se zase co nejdřív vidět! Obdivuju vás, že jste to dočetli až sem. Děkuju mockrát :-)

A holky - Jájo, Camillo, Jíťo a další, koukejte taky napsat článek o Světu knihy. Moc ráda bych si ho přečetla.

Dále si přečtěte třeba článek u Veneii o letošním Světě knihy a mrkněte na video od Rodaw, kde jsem mimochodem já (Já? Ve videu u Rodaw:O:D), Venea, NikaRoovy, Jíťa, Polly, Camilla, Jája,...

Pro dnešek se s vámi loučím :-)

Mei-riefel

A na úplný závěr si můžete prohlédnout galerii fotek, které jsem za ten den nafotila. Nechybí fotky z besedy MB ani Tomáš Klus!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Milalai Milalai | 21. května 2014 v 10:54 | Reagovat

Hrozně krásný článek. Úplně jsem se vrátila na výstaviště, jako by to bylo včera. Moc se mi líbil tvůj nápad se sbíráním podpisů. Příště se budu opičit. Za svým tvrzením si stojím - poznala jsem tě na první pohled. Zahlédla jsem tě několikrát už předtím, než jsem tě oslovila po besedě s Míšou Burdovou. Příště se musíme zase někde zťuknout.

2 Venea Venea | Web | 21. května 2014 v 20:56 | Reagovat

Super dlouhý článek. Zase jsem zavzpomínala, zase mi to všechno přijde neuvěřitelné. Možná, že kvůli tomu z toho nejsem tolik odvázaná, pořád si myslím, že se mi ta Rodaw a Tomáš, sand jen zdáli O.o :-D Vážně výborný článek a moc sexy fotky :-DD

3 Sára Sára | 27. května 2014 v 11:20 | Reagovat

Super článek, a hodně moc dlouhej, dalo mi práci ho přečíst fakt celej, ale hrozně mě bavil. :-)Fakt pěkný fotky :-)

4 Kikulka Kikulka | Web | 3. června 2014 v 19:34 | Reagovat

Skvělý článek, úplně na mě dýchla ta úžasná atmosféra. Letos jsem chtěla hrozně moc jet, protože jsem chtěla zajít na besedu právě s Míšou Burdovou, ale bohužel to opět nevyšlo :( Tak snad příští rok.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter