Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Aliance

19. dubna 2014 v 17:52 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Veronica Roth
Překlad: Radka Kolebáčová
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 360
Originální název: Allegiant

Anotace: Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném - po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.Tento díl začíná opět téměř ve stejné pasáži jako díl předchozí. Mohlo se zdát, že se všechno urovná. Nikdo však nečekal, že se rozpoutají další a mnohem horší nepokoje. Zdá se, že jedním z řešením je, vydat se zahranice rodného města a konečně zjistit, co se tam nachází.

Veronica Roth opravdu dokáže maximálně překvapit. Když se zdá, že je všechno vpohodě a vyřešeno, ukáže se, že vás nechala poklidně vydechnout, aby vám následně dala pěstí.
Psala jsem, že dokáže překvapit. Samo o sobě to bylo překvapující a šokující, ale já nezůstala s pusou dokořán. Nene. Mě už tam nic nepřekvapilo. Už od prvního dílu jsem si zvykla, že Veronica si libuje v hodně zvratech a překvapení, že už mě vážně nic moc překvapit nedokázalo.

Mimo to byla první polovina knihy spíš na přemýšlení a až v druhé části se všechno začalo vracet k takové akčnosti.

Avšak Alianci musím hodnotit jako nejslabší knihu z celé série. V rezistenci jsem si ještě tak nebyla jistá, kam všechno povede.
Z knihy nemám dobré pocity. Přišlo mi, že takhle to autorka původně nezamýšlela. Možná se mýlím..

Myslím, že tak celá série jako celek ztratila kouzlo. Nápad to byl skvělý, ale ta problematika třetího dílu by se mi hodila už na jiný příběh. Podle mě by bylo lepší, kdyby se celá série držela problému, který byl v Divergenci.

Víte, co vám řeknu teď?
Závěr této knihy mě naprosto totálně rozsekal, zničil. I přes moji kritiku se autorce podařilo, rozbrečet mě. Nemyslím tím pár slz, musela jsem chytat nudle. Možná to zní blbě, ale vážně.
Vůbec jsem takovouhle rekaci nečekala, protože to, co semnou udělala tahle kniha se mnou nedokázaly udělat ani Hvězdy nám nepřály. A to je co říct. Je to vůbec první kniha, u které jsem se takhle až hystericky rozbrečela.
Nemůžu na knihu myslet, jinak by to přišlo znovu. Již teď se mi zase slzy derou do očí. Jsem ráda, že mám knihu jen půjčenou. Prostě bych ji nemohla mít doma.
Při čtení posledních pár stránek, jakoby mě něco sevřelo. Nemohla jsem se pořádně nadechnout a bylo mi špatně.

Samozřejmě tahle kniha byla zase velmi čtivá, ne tak jako předchozí dva díly, ale byla. Především v druhé polovině. Jako další plusko považuji střídaná děje z pohledu Tris i Tobisase.

Ukázka: KAPITOLA 31

TOBIAS

Nemůžu se vrátit zpátky do pokoje, kde by se na mě všichni jen dívali s nevyslovenými otázkami v očích. Vím, že bych se neměl vracet na místo svého neuváženého činu, ačkoli zrovna tam zákaz stupu nemám, ale mám potřebu se podívat, co se děje ve městě. Jako bych si potřeboval připomenout, že tam někde existuje svět, kde pro mě lidé mají i něco jiného než nenávist.

Nezlobte se, ale tuhle knihu nebudu hodnotit. Vůbec si nevím rady.

zdroje: cooboo, kniha, wht

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Venea Venea | Web | 19. dubna 2014 v 18:06 | Reagovat

Perfektní recenze, trochu (hodně) se bojím  přečíst si Alianci :/

2 Alcine Alcine | 20. dubna 2014 v 11:59 | Reagovat

Já se na to tak moc těšim :) jinak hezká recenze.Jsem zvědavá jestli mě to taky rozbrečí :)

3 Mirimë (Karolína Kahounová) Mirimë (Karolína Kahounová) | Web | 20. dubna 2014 v 13:44 | Reagovat

Já si tu sérii už konečně chci přečíst!!

4 Eliss Eliss | 1. května 2014 v 9:15 | Reagovat

Tak nějak s tebou musím souhlasit, tenhle díl mě docela ani v nenadchnul.pocity z této knížky jsou opravdu takové smíšené. :))

5 Mei-riefel Mei-riefel | Web | 1. května 2014 v 12:15 | Reagovat

[1]: Jsem zvědavá, co na ní řeknete.

[2]: - // -

[3]: Přečti :)

[4]: Tak jsem ráda, že se shodneme :D :)

6 Owl Owl | Web | 15. května 2014 v 20:55 | Reagovat

Hrozně se  nemůžu téhle série knížek dočkat. Plánuji je někde sehnat, ale mám tolik příběhů, které chci přečíst, že ani nevím, kde začít. Snad najdu nějaký řešení, do čeho se pustit jako další.
Jinak hezká recenze! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter