Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Duben 2014

Vyhlášení giveaway

23. dubna 2014 v 22:12 | Mei-riefel |  4 dny s
Konečně OFICIÁLNÍ vyhlášení giveaway z projektu 4 dny s, kde se soutěžilo o knihu Sedmička a záložky ke knize od Veroniky Burgerové. Výherkyni už jsem dávno kontaktovala a dokonce jí dorazily i ty ceny. Ale řekla jsem si, že by to nějaké vyhlášení chtělo, už kvůli ostatním účastníků. :-)


Aliance

19. dubna 2014 v 17:52 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Veronica Roth
Překlad: Radka Kolebáčová
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 360
Originální název: Allegiant

Anotace: Tris a Tobias jsou opět spolu, ale společnost a systém, v kterém oba vyrůstali a kterému oba věřili, je v troskách. Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném - po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala.

Rezistence

19. dubna 2014 v 17:48 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Veronica Roth
Překlad: Radka Kolebáčová
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 352
Originální název: Insurgent

Anotace: Žádná volba není bez následků.

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou - a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?

Hon

9. dubna 2014 v 22:32 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Andrew Fukuda
Překlad: Jakub Kalina
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 304
Originální název: The Hunt

Anotace: Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?

Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk.

Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...

Divergence

8. dubna 2014 v 16:45 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Veronica Roth
Překlad: Radka Kolebáčová
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 344
Originální název: Divergent

Anotace: Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí.

První díl dystopické trilogie

(re)reading 1 - DIVERGENCE

1. dubna 2014 v 20:44 | Mei-riefel |  Projekty a soutěže
Dnešním dnem jsem se zapojila do hromadného re-readingu knihy Divergence, který pořádá blog Knižní nekonečno.Projekt bude trvat celý měsíc duben.

Já knihu zkoušela číst minulý rok, ale to mě to vůbec nechytlo. Včera jsem se do ní pustila znovu a je to skvělý!

A o co že v tomto projektu jde?

Jestli se chcete zapojit, tak se zapíšete do linkovače.
A v průběhu čtení si na jakékoli vaše stránky přidáváte třeba fotky, jak čtete, věty, které se vám líbí. Můžete vymyslet i nějaký projekt. Kreslíte obrázky. Prostě co vás napadne. ALE musí to být ohledně Divergence.

Tak neváhejte a zapojte se.

Jinak v celém článku uvidíte fotku z dnešního čtení a věty, které mě zaujaly.

Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter