Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Hrej hráčem

31. března 2014 v 15:03 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Emma Hart
Překlad: Martin Kolašín
Nakladatelství: Galatea
Počet stran: 248
Originální název: The Love Game (The Game, 1)

Anotace: Jaký je plán hry? Maddie v tom má jasno: Arogantní a egoistický playboy Braden z kalifornské univerzity představuje pro ni vše, co se jí na klucích hnusí. Připomíná jí totiž jejího bratra, který dokáže myslet jen na sebe a ničí životy všem v okolí. Maddie spolu s kamarádkami vymyslí plán, jak tomu namachrovanému Bradenovi za všechna příkoří udělit lekci. Hlavní aktérkou plánu je právě Maddie, která do měsíce Bradena svede, omotá si ho kolem prstu a pak ho surově odkopne. Operace Hrej hráčemmůže začít.
Žádná ze zasvěcených holek ovšem nemá zdání, že podobný plán má i Braden se svými přáteli. A jakou hru hraje on? Plán je přimět tu paličatou a nedostupnou "královnu univerzity", aby se do něj zamilovala, svést ji, a pak ji srazit na kolena. Ani jeden z obou aktérů netuší, že život může změnit pravidla hry… Možná oba zjistí, že nejde člověka soudit podle prvního dojmu…Myslím, že anotace vypovídá o všem. Braden je namyšlený playboy kalifornské univerzity. Je přesně ten typ kluka, který se Maddie hnusí. Kdyby nebyl tak děsně sexy...
Braden dostane každou holku, na kterou si ukáže, jenom ne Maddie. A to je výzva. S kámoši se vsadí, že ji do měsíce dostane do postele, ale netuší, že Maddie a její kámošky vymyslí operaci Hrej hráčem, ve které má Maddie za úkol přinutit Bradena, aby se do ní zamiloval, vyspal se s ní a ona ho pak odkopne. Aby se naučil, že to co dělá holkám je hnusné a nepřípustné.

Pro začátek se mrkneme na obálku knihy. Zatím všechny recenze, které jsem četla, obálku vychvalovaly. Já to tedy rozhodně nebudu. Obálka se mi nelíbila a pořád nelíbí. Připadá mi jako nejhorší obálkou v mojí knihovničce... Vlastně se divím, že jsem si knihu objednala. Mě totiž většinou musí zaujmout především obálka, ale tady jsem to skousla a nalákal mě spíš obsah knihy.

Hned na začátku mě zaujalo, že příběh byl vyprávěn ze dvou pohledů. Z pohledu Maddie i Bradena. Překvapilo mě chování tamních lidí. Všichni působili jako prdlí středoškoláci, rozhodně ne vysokoškoláci.
Z knihy se vyklubalo přesně to, co jsem čekala. Snad už od první kapitoly byl celý příběh neuvěřitelně průhledný. Bylo mi jasné, jakým směrem se celá věc bude ubírat.

Postavy pro mě nebyly ničím výjimečné. Ze začátku mi dost lezly na nervy. Skoro pořád dokola řešily jedno a to samé. Párty, sex, párty, kluci, holky.
Kamarádky Maddie mohly být čtenáři víc přiblíženy. Stejně tak jako kámoši Bradena. Skoro všichni tam mluvili dost sprostě. Ani mi to tak nevadilo, k tomuhle příběhu to vážně sedělo.

Kniha leze místy čtenáři na nervy, je předvídatelná, nemá hezkou obálku, postavy kromě Maddie a Bradena neměly moc prostoru se nějak projevit, není to žádná peckózní kniha, nebude to kniha, kterou budu číst znovu (řekla bych). ALE je vážně čtivá. Hodně. Je to docela příjemná oddechovka a já se u ní i bavila. A i když mi bylo jasné, jak dopadně, tak jsem se od ní nemohla odtrhnout. Dobré bylo, že místy se objevovaly záblesky minulosti Maddie a že to mělo ještě jednu dějovou linku.

Moc si nevím rady s hodnocením. Původně jsem zamýšlela dát knize 8,5 bodu. Jenomže jsem recenzi odkládala tak dlouho, až mi to začalo vrtat hlavou. Napadlo mě, dát ji tak 6 bodů. Ale musím být spravedlivá. Kniha má i kladné stránky.

Rozhodně nelituji, že jsem si knihu přečetla. Plánuji si objednat i druhý díl. Ale jestli přemýšlíte, že si koupíte nějakou novou knihu, tak rozhodně o nic nepřijdete, když se Hrej hráčem vyhnete. Existují spousty a spousty lepších, skvělých knih. Ale samozřejmě, pokud vás zaujala, zkuste ji :-) A pak mi klidně napište, jak se vám líbila.

Mrkněte se i na další recenze na tuto knihu:
http://puttov.blog.cz/1403/hrej-hracem
http://deny.blog.cz/1403/emma-hart-hrej-hracem-the-game-1


Ukázka: Kahunaville party bar vypadá exoticky, možná až havajsky. Ono je to vlastně asi jedno a to samé. Nebo se možná nemůžu rozhodnout, protože mi tělem proudí trošku větší množství vína. Takže ani ta margarita, kterou mi zrovna Megan podala, nejspíš nebude nejlepší nápad. Ale co, stejně ji vypiju, protože mě tyhle holky tak zkazily, že už asi nikdy nebudu ta hodná holka, kterou jsem byla ještě před pár týdny. Teď jsem napůl špatná holka.

Moje hodnocení: 7/10

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji nakladatelství Galatea.

Zdroje: http://www.knihygalatea.cz/, bux.cz, kniha
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 .Putta .Putta | Web | 31. března 2014 v 17:33 | Reagovat

Dobře napsaná recenze, souhlasím. Díky za odkaz.. :) Byla jsem v hodnocení trochu kritičtější a stojím si za tím, ale to je vedlejší.
Kniha je čtivá a děj je super, jen ta průhlednost a ta strašná realita mi to kazila. V tomto jsme se vážně shodly! :D

2 Venea Venea | Web | 31. března 2014 v 21:24 | Reagovat

Moc hezká recenze, jen mi připadá, že to co je v ní napsané neodpovídá tvému hodnocení :D.. já už se taky těšim, až se do knížky pořádně ponořim, taky mi dává zabrat se od ní odtrhnout :)

3 Sára Sára | 1. dubna 2014 v 16:37 | Reagovat

I přes tvé ne moc kladné, ale ani záporné hodnocení, si jí určitě přečtu, oddechovky jsou také důležité :-) pěkná recenze

4 Kikulka Kikulka | Web | 13. dubna 2014 v 18:52 | Reagovat

Jakmile jsem si recenzi přečetla rozhodla jsem se, že si tu knížku prostě přečtu. Brala jsem ji jako takový můj pokus o čtení v angličtině. I přes to, že jsem všemu ne úplně rozumněla, jsem se u knížky bavila a přečetla jsem ji překvapivě rychle.
Český překlad se nejspíš stane novým přírůstkem do mé knihovničky.

5 one-direction-ff-stories one-direction-ff-stories | 5. června 2014 v 20:58 | Reagovat

Zní velmi doře, mám ráda takovéhle příběhy/knihy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter