Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Březen 2014

Hrej hráčem

31. března 2014 v 15:03 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Emma Hart
Překlad: Martin Kolašín
Nakladatelství: Galatea
Počet stran: 248
Originální název: The Love Game (The Game, 1)

Anotace: Jaký je plán hry? Maddie v tom má jasno: Arogantní a egoistický playboy Braden z kalifornské univerzity představuje pro ni vše, co se jí na klucích hnusí. Připomíná jí totiž jejího bratra, který dokáže myslet jen na sebe a ničí životy všem v okolí. Maddie spolu s kamarádkami vymyslí plán, jak tomu namachrovanému Bradenovi za všechna příkoří udělit lekci. Hlavní aktérkou plánu je právě Maddie, která do měsíce Bradena svede, omotá si ho kolem prstu a pak ho surově odkopne. Operace Hrej hráčemmůže začít.
Žádná ze zasvěcených holek ovšem nemá zdání, že podobný plán má i Braden se svými přáteli. A jakou hru hraje on? Plán je přimět tu paličatou a nedostupnou "královnu univerzity", aby se do něj zamilovala, svést ji, a pak ji srazit na kolena. Ani jeden z obou aktérů netuší, že život může změnit pravidla hry… Možná oba zjistí, že nejde člověka soudit podle prvního dojmu…


4 dny s Veronikou Burgerovou - DEN 3: knihy

27. března 2014 v 21:09 | Mei-riefel |  4 dny s
Ve třetí části projektu se podíváme na kloub Verčiným knihám. Její styl psaní mi je příjemný a obě dvě knihy, které jsem četla, jsou napínavé.


4 dny s Veronikou Burgerovou - DEN 2: rozhovor

26. března 2014 v 18:01 | Mei-riefel |  4 dny s
Je tu druhá část projektu. Rozhovor s Veronikou Burgerovou.
Doufám, že se dozvítě něco nového a zajímavého :-)

4 dny s Veronikou Burgerovou - DEN 1: představení

25. března 2014 v 20:41 | Mei-riefel |  4 dny s
Tato mladá skvělá autorka je zároveň i mojí kamarádkou, proto mi přišlo vhodné uspořádat právě s ní březnové 4 dny s.
V lednu projekt probíhal se spisovatelkou Michaelou Burdovou. Pokud se s tímto projektem setkáváte poprvé, podívejte se SEM.


Taťána a Alexandr

16. března 2014 v 15:55 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Paulinna Simonsová
Překlad: Milena Pellarová
Nakladatelství: Ikar
Počet stra: 408
Originální název: Tatiana and Alexander

Anotace: Rok 1943. New York. Město nových nadějí, tisíce kilometrů vzdálené od válkou zmítané Evropy i rodného Leningradu. Město, do něhož Taťána přijela začít nový život a kde se narodilo její dítě - Alexandrův syn. Jenomže ani oceán nedokáže Taťanu oddělit od stínů minulosti a z nejistého pocitu, že je její manžel stále naživu, se stává jistota i posedlost. Mezitím se v ruinách Starého světa Alexandr ze všech sil snaží uniknout všudypřítomné smrti. Ví, že proti němu stojí nejen nacistický nepřítel, ale i vražedné soukolí Stalinova režimu. Kupředu ho žene jediná myšlenka - ještě jednou se setkat s Taťánou… Druhý díl legendární romantické ságy Paulliny Simonové poprvé v českém překladu.
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter