Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Hunger games - Vražedná pomsta

27. února 2014 v 22:10 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Suzanne Collinsová
Překlad: Zdík Dušek
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 336
Originální název: The Hunger Games Catching Fire

Anotace: Jste hladoví po dalším strhujícím čtení? Napínavý příběh dobrodružství, útlaku a romantiky pokračuje!
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?Druhý díl Hunger games je naprosto totálně strhující. Což jednička byla taky, ale tady se stane něco opravdu nečekaného. Zůstanete zírat s otevřenou pusou! Druhý díl je zase tak plný emocí, zážitků a napětí, že to snad ani není možné.

O tomhle díle se rozepsat moc nemůžu, protože nic nechci prozradit. Zkrátka, když Katniss přelstila mocný Kapitol, tuší, že rozhodně nebude mít klidný život, jak si myslela.

A teď k postavám. V tomhle díle se nám poodhalí postava Haymitche. Já si toho opilce oblíbila! Zažil si své a proto by se nikdo neměl divit jeho chování. Každý se s problémy prostě vypořádává po svém.
Také začínám přicházet na kloub obyvatelům Kapitolu. Především Cetkie. Oni prostě odmalička žijí v tom, že jsou něco lepšího, než lidé z okolních krajů. Mají tolik jídla, že pijí drinky, po kterých se vyzvrací, aby mohli jíst dál. Jejich děti se nemusí zapojit do Her. Oni si nedokáží představit něco jiného. Jejich život jim připadá jako samozřejmost a nepřipadá jim to jako nic divného.
Samozřejmě je nechci omlouvat. Proti Hladovým hrám by mohli vznést námitky, ale oni jsou prostě jiní a baví se tím. A ,,bůhvíco" by je čekalo, kdyby Kapitolu odporovali. A myslím, že někteří potají přemýšlí, že okolní život v Panemu není v pořádku.

V druhém díle se objevují další postavy, které jsem si moc oblíbila. Volta, Edison a Mags. Pak je to Johanna Masonová a Finnick Odair. Ty dva jsem se začátku nemohla vystát, ale potom jsem si je oblíbila.

V tomto díle také dobře vyniká nespravelivost světa. Svět byl nesparevdlivý, je a asi i bude. Musíte se podřídit zákonům hlavnějšího, třebaže se vám stokrát nezamlouvají a chraň ruka, abyste se někomu nebo něčemu postavili.
Někde lidé trpí hladem, že jim jsou vidět kosti a na druhém konci země lidé tak žerou, až jsou obézní.
Ale je toho mnohem víc...

Ukázka: Mechanicky ustupuji mezi stromy a zakrývám si ústa rukavicí, abych rozptýlila bílé obláčky páry, které mi stoupají od úst. Do žil se mi vyplavuje adrenalin, který zatlačuje do pozadí všechny dnešní události, a já se soustředím na bezprostřední hrozbu. Co se děje? Pustil snad Knut do plotu elektřinu v rámci svých bezpečnostních opatření? Nebo se nějak dozvěděl, že jsem dnes vyklouzla z jeho sítě? Má mě v úmyslu přistihnout mimo Dvanáctý kraj, snad aby mě mohl zatknout a uvěznit? Chce mě dovléct na náměstí, přivázat ke kůlu a zbičovat, nebo dokonce pověsit?

Doporučuji se podívat na film. je naprosto fantastický! Filmové zpracování dvojky je mnohem lepší než jednička! :-)

Moje hodnocení: 10/10

Zdroje: fragment, google, wht, kniha
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mirimë (Karolína K. 44) Mirimë (Karolína K. 44) | Web | 1. března 2014 v 10:26 | Reagovat

Krásné sobotní dopoledne :D.
Tuhle knihu právě čtu :D. Krásná.

Před několika týdny mi vyšla fantasy kniha Poslání... Pokud chceš, můžeš se podívat na mé stránky karolina-kahounova.blog.cz

2 Sara H. Sara H. | 3. března 2014 v 20:09 | Reagovat

Lepsi knizky nez Hunger games jsem necetla :-)

3 Mei-riefel Mei-riefel | 16. března 2014 v 14:27 | Reagovat

[1]: Ok :)

[2]: Ano, souhlasím! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter