Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Já pes

28. ledna 2014 v 19:58 | Mei-riefel |  Jednorázovky
Ahoj všichni,
po delší době zase přidávám jednu z mých krátkých povídek. Tentokrát je povídka psána z pohledu našeho pejska MUFa. :-)


Víte, že jsou lidé opravdu prapodivná a zajímavá stvoření? To vám teda povím! S mými lidmi žiji už skoro půl roku a pořád mě nepřestávají udivovat. To já je ale nejspíš také. Tak si pojďte přečíst můj dosavadní příběh o mně a těch třech člověčicích.
V matčině bříšku jsem byl nucen mačkat se tam s dalšími čtyřmi miminy. Já se na svět dostal jako úplně poslední, to jsem ještě byl taková scvrknutá bytůstka, která kolem čumáčku měla tak málo chlupů, že ji prosvítala miminkovská růžová kůžička.
Svět, do kterého jsem se narodil byl tak obrovský a plný barev, až mi z toho oči přecházely. Vůbec to nebyl svět, jaký jsem si představoval uvnitř bříška. Vlastně jsem si ani nebyl jistý, jestli život v břiše není právě jediným životem.
Postupem času jsem se naučil na nohou stát, tak že se mi netřásly jako čtyři staré uschlé větvičky. To jsem se konečně začal prohánět po zelené letní trávě, ale vždycky jen na chvilku. I když jsem se na nohou udržel, měl jsem je tak krátké, že jsem se břichem dotýkal země a vždycky jsem se brzo unavil.
Asi po měsíci přišlo něco nečekaného. U nás doma se objevovali různí lidé, kteří si postupně odnášeli mé bratry a sestry. Marně jsem čekal, že se zase vrátí. Bylo mi z toho smutno. Pak si přišli i pro mě. Měl jsem opravdu strach, co se mnou bude, ale když jsem viděl tu lidskou ženu, co pro mě přišla se svým odrostlým lidským mládětem, strach trochu opadl. Něco jsem pocítil.
Odvezli si mě autem k sobě domů. Než jsme po té dlouhé cestě vešli do jejich bytu, museli jsme vyjít asi 70 schodů. Já vlastně ne. Uf! V té době jsem byl tak maličký, že mě ta lidská žena vynesla v náruči jako miminko. Taky jsem byl miminko.
Ta žena se stala mojí paničkou. Prostě jsem to poznal tak nějak po citu, ale taky mě jako první začala krmit a česat. Uklízela po mě veškerá blitíčka, loužičky a bobky. No uznejte, vy byste to vydrželi? Než by se oblékla a pak než by se mnou sešla tu hromadu schodů, tak bych to stejně někde pustil.
Všichni ze mě byli, vlastně pořád jsou, unešení. Jsem totiž asi děsně roztomilý. A nejlepší je asi ten můj huňatý sněhobílý kožíšek .
Moje panička a ta malá holka stále opakovali slovo MUF a přitom se dívali na mě. Usoudil jsem, že je to moje jméno. ,,Muf" - to nezní špatně, ne?
Za několik dní se objevilo další odrostlé lidské mládě, ještě větší než to první. Pocítil jsem, že ta dívka také patří do rodiny. I ona po mě začala uklízet loužičky a když to stihla, než se mi stala nehoda, nosila mě v náruči po schodech na travičku.
Časem ale přišlo pár otravných věcí. Začal jsem chodit po schodech sám. Chudinky moje nožičky. Musel jsem začít dělat věci, jako je: Sedni, nesmíš a čekej a zůstaň a další takovýhle věci. A když mám chuť na nějaký pamlsek musím dát ,,pac". Ze začátku to byla otrava, ale už jsem si na to zvykl. Asi to tak má být.

K těmto lidem jsem pocítil nepředstavitelnou lásku a taky jsem konečně přestal čekat, kdy mě odvezou zpět domů nebo k mým sourozencům. Můj domov totiž už navždy bude tam, kde jsou ony. Dal bych za ně packu do ohně. A vzdal bych se i svých pamlsků. I když… Jo, ale jo. Pro ně ano!

Pac a pusu,
Muf

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Venea Venea | Web | 28. ledna 2014 v 20:13 | Reagovat

Ty fotky jsou nejsladší na světě :3 Jelikož jsem povídku už četla, vím jak krásná je. A vím, že je to nejhezčí povídka, jakou jsi kdy napsala ;)

2 .Putta .Putta | Web | 28. ledna 2014 v 21:17 | Reagovat

Pejsek je strašně krásnej. Pozdravuj ho ode mě: :D
Skvělá povídka :D

3 alcine-books alcine-books | 28. ledna 2014 v 21:46 | Reagovat

Super :)

4 Sára H. Sára H. | E-mail | 30. května 2014 v 21:38 | Reagovat

Toje krásný :3 ten je roztomiloučkej :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter