Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Do Jablonce a ještě dál

9. prosince 2013 v 18:04 | Mei-riefel |  Ze života
Všem přeji (krásné) pondělí,
Dneska jsem nešla do školy, nebylo mi dobře. Snad se z toho vyležím, abych mohla jet do Drážďan :) Takže piju jeden čaj za druhým. A vysmrkám snad všechny kapesníky, co doma máme...

Dnešní článek bude o uplynulém víkendu. Třeba o tom, jak jsme bobovali na igelitkách nebo jak jsme navštívili 5D kino...


Pátek:
Po škole jsem si sbalila věci a ve 4 mě vyzvedli rodiče Káti (Venei) a Léni (ty v autě taky byly).
Do Jablonce jsme se vydali s tím, že tam mají asi jen 10 cm sněhu a nesněží tam. Čím blíž jsme k Jablonci byli, tím víc sněhu přibývalo. A velmi chytrá paní navigace (nevím z jakého důvodu ji ty dospělí používají, když na ní pořád jen nadávají) nás zavedla na takovou lesní cestu, všude sníh, stomy a sráz. Házelo to s náma, že jsem se až bála, že nás to shodí dolů...
Nakonec jsme dojeli v pořádku. Holek rodiče nás vysadili. Přišlo mi až neuvěřitelné, že jsme tam opravdu byli.
Sářina mamka nám udělala výborný čaj a super pohoštění. Ještě tam byla jedna holek kamarádka, se kterou se neznám, ale byla docela v pohodě.
Po občersvení jsme se vydaly na Petřín. Šly jsme jenom na ten kopec, protože ta budova byla hotel a na tu rozhlednu se nemůže.
A že tam měli opravdu závěje sněhu (a to prý byl jen poprašek), tak jsme jezdily na igelitkách. To byla panečku jízda, když to moc nejezdilo a měly jsme džíny. A co teprve ty kluci (cca 17let), když se nám tam snažili chytat ty naše igelitky, protože foukal děsný vichr? Museli z nás mít dost.
Když jsme se vrátily, dostaly jsme další várku čajíčku a začaly tvořit perníkové chaloupky. Perník už byl připravený, takže zbývalo to nejhlavnější: slepit a nazdobit. Vždycky jsem to chtěla zkusit a taky mi to přišlo složitý. Tak jsem konečně tu možnost měla a složitý to zas až tak nebylo.
Večer jsme hrály aktivity a prostě si povídaly. Holky se pak koukaly na Scary Movie 3 a já na horory nekoukám (prý to horor není), tak jsem pomalu usínala.

Sobota:
Sobotní ráno nám zpříjemnila zase Sářina mamka svými palačinkami :3 A pak přijela Štěpa. Juhů. Zbývalo převléct se a našminkovat. Potom jsme vyrazily na tramvaj. Ta holek kamarádka M. odešla při cestě na autobus.
Tramvaj nás odvezla asi za půl hodiny do Liberce k Fóru. Autobus nám jel za chvílí, ale Štěpa povídala, že na chvíli můžeme odejít. Tak jsme se šly podívat co hrajou v 5D kinu.
Autobus nám ujel. Zrovna, když jsme přicházely. Další jel asi za 20 minut, tak jsme vyrazily do onoho 5D kina. Byla to taková malá budka. Vstup byl 69 Kč a film byl asi na 10 minut. Byla tam jen 4 sedadla a nás bylo 5. Tak jsme se rozdělily na 3 a 2.
Všechny jsme si vybraly film: Panic House. Odložily jsme si věci, usedly na sedadla a dostaly jsme 3D brýle. (Já celou dobu viděla rozmazaně). Byly v těle dívky, která se snažila utéct ze strašidelného domu. Byl to jako fakt horor. Já snad bez přetržení křičela.
No a ta křesla s vámi pohubují, stříká tam voda, šmatá to na vás, ještě k tomu 3D efekty... No opravdu to stojí za to. Je to nevšední zážitek. A taky je sranda, že ty co čekají venku, tak vás vidí, co tam děláte na takové obrazovce.

Ten další bus nás zavezl do Nisy a šlo se na vánoční nákupy. Po celém dni jsem měla peněženku o polovinu lehčí, ale vánoční dárky jsem sehnala jen pro mamku.
Oběd jsme si daly u KFC. A taky jsme navštívily super kavárnu. Byla zrovna u těch velkých oken, takže jsme popíjely kávu, povídaly si atd. a pozorovaly vločky snášející se k zemi.
Doma jsme pak hrály twistra, povídaly si, zdrbly kluky atd. A byla oslava narozenin Štěpy a Sáry. A udělaly jsme si vánoční věčírek s dárečky. Ještě jednou za ně moc děkuji holky :) A dárečky pro vás mi dneska přišli, už je mám i zabalené.
Prostě to byl bezchybný den, což se tak často nestává a ještě ke všemu s těma nejlepšíma kamarádkama, jaké jsem si jen mohla přát.

Něděle:
Snídaně, oběd + poslední chvilky s holama :( :). Nejdřív jsme se rozloučily se Štěpou a potom se Sárou na vlakáči. Kde byl jeden děděk hnusnej nerudnej a sprostě nám vynadal,že jsme otevřely okno. (Odkdy se nemůžou otevírat okna?!) Ať mi vleze na hrb!
Když se vlak rozjel, zmizela nám z dohledu i Sára. Málem jsme se rozbrečely...

Třeba jste si to někdo přečetl, i když tyhle články nikdo moc nečte... Byl to prostě skvělý víkend. Myslím, že je ten článek možná až moc dlouhý a to jsem nevypsala všechno.
A zdravím Sáru a Štěpu a doufám, že přijedete. Snažte se :)
Paa. Mám vás moc ráda.
Áďa
(Mei-riefel)

Další fotky:
kávové zrno v čokoládě
moc dobře zrovna nechutnalo

šlehačka s karamelem na mojí kávě

:3*

příprava perníkové chaloupky

moje chaloupka v celé svojí kráse :)

a toto si na svojí chaloupku napsala Káťa
aby to nepůsobilo moc sobecky, tak na druhou stranu napsala A rodině :D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alcine Alcine | 9. prosince 2013 v 19:04 | Reagovat

Byl to ten nejlepší víkend vůbec :3 krásnej článek (chtělo se mi zase brečet). Jo a máš krásný fotky :)

2 Venea Venea | Web | 9. prosince 2013 v 20:25 | Reagovat

Super článek, jenom se mi ty fotky nezobrazujou.. a zapomněla si zmínit, že jsme potkaly půlku tábora :P :D

3 Sárinka :) Sárinka :) | E-mail | 13. prosince 2013 v 21:59 | Reagovat

Krasny clanek...Byl to pravdu nejlepsi vikend.Diky za nej :').skoda ze tu nejsou super fotky ze zachudku :-D

4 PaPája PaPája | Web | 16. prosince 2013 v 14:38 | Reagovat

Takže chápu správně, že jste přespaly v Jablonci? Jablonec, městečko moje zlatý♥.

Narážím na další článek o tom, jak se sešla parta holek a užila spoustu srandy a mají z toho zážitky. To bychom s holkama měly taky někdy udělat, sejít se ve větším počtu a pořádně se rozšoupnout.

A co se týče fotek, máš moc hezký svetr :). Kaťa opět nezklama a její "Pro mě" mě zase pobavilo! :D Chaloupky vypadají dobře, jste šikuly. Je vidět, že jste si to užily! :)

5 Mei-riefel Mei-riefel | E-mail | Web | 16. prosince 2013 v 14:43 | Reagovat

[4]: Díky za ten svetr, ale je mamky :D škoda..
A ta  Kátina chaloupka mě taky moc pobavila :D

6 Štěpa Štěpa | 16. prosince 2013 v 17:12 | Reagovat

Přesně! :33 Moc jsem si to s váma holky užila, mimochodem...super článek! :D :) Musíme si to někdy zopakovat! :) :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter