Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Syn Pekel - V moci démonů

30. listopadu 2013 v 21:19 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Michaela Burdová
Překlad: -
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 272
Originální název: -

Anotace: Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky - nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.
Schyluje se k velké bitvě o moc a vlkodlak Neran a elfka Liadel se ocitají ve velkém nebezpečí. Liadel se chtějí zmocnit nejen démoni, aby získali zpět svou ztracenou sílu, ale také vůdkyně Temnovlků, aby ji využila pro svůj plán. Podaří se Neranovi uchránit milovanou elfku před temnými silami? Co budou muset obětovat pro to, aby mohli být spolu?


Neran, Gerrat a Etwik se vydají pátrat po posvátném elfském chrámu, kam by mohli ukrýt Liadel před dvanácti démony. Do cesty se jim postaví lstivé sirény a pro muže velmi svůdná temnovlčice Aragen, která snad nikdy nedá Neranovi pokoj. A zanedlouho nejspíš ve Velwetii povstanou démoni. A co teprve, když Nerana zradí někdo, kdo mu je velmi blízký?
I přes mé zklamání po dočtení Syna Pekel 1 jsem si přečetla i díl druhý. A zas tak špatně jsem neudělala, protože druhý díl pro mě byl o poznání lepší než ta 1.
První část knihy se odehrává v době, kdy byli Gerrat s Neranem ještě malý chlapci. Bylo to zajímavé čtení, vysvětlilo se tam několik věcí. V druhé části se děj přenese zpět do přítomnosti.
Bohužel budu muset knihu spíše zkritizovat. Ani u tohohle dílu mi k srdci nepřirostla žádná z postav. To se mi zatím snad u žádné knihy nestalo. Tak trochu jsem si oblíbila Drel, Wenira a částečně i Aragen, i když jsem jí kolikrát proklínala.
Charaktery postav mi přišli nedodělané a velmi nereálné. Skoro všichni mi přišli, jako kdyby v jednom těle byly dvě osoby. Třeba takový Gerrat se v jednom odstavci choval jako ta kladná z postav, velmi vzdělaný díky knihách, provozující meditaci a hned v druhém odstavci je z něho krvelačná bestie. To samé Neran a také Drel.
A také ty jejich reakce na dané situace. Třeba malého kluka, který poprvé někoho zabil to vůbec nevyvedlo z míry. Myslím, že je to hrozně nereálná reakce i přesto, že je vlkodlak.
Kniha je určená dětem od patnácti let, což nechápu. Autorka se sice snažila přivodit děsuplnou atmosféru, ale to že bude pořád někde téct krev a škubat se hlavy? Čeho je moc toho je moc. Nehledě na to, že celá tahle ,,temnější" fantasy končí happyendem?!
A celkově tam bylo i málo citů. Lásku oškubala. Někdo z postav zemře, no a? Jedeme dál, zbytečnost. Některé slovní výrazy, které se v knize používají se absolutně nehodí do prostředí, kde se děj odehrává. V jednu chvíli výrazy jak ze středověku a v druhé jak z našeho světa.
A ještě takový můj menší postřeh. Přišlo mi, že se autorka snažila postavu Nerana vytvořit podle Damona z TVD. Chováním a jeho humorem.
Na druhou stranu byla kniha celkem čtivá.
Ukázka: Oltář dryády. Neran si okamžitě vzpomněl na Elanu, dryádu, která znala odpověď na každou otázku. Najednou mu to připadala strašně dávno, co se s ní setkal. Tenhle oltář tady ale vybudivali elfové, a proto byl celý posypaný okvětními lístky a zarostlý barevnými květinami, kolem něho stál misky s ovocem a tácky se zvláštními kameny. Neran dobře věděl, že jsou to dary dryádě, aby požehnala jejich půdu. Úplný nesmysl. Nymfy rozhodně nebyly tvorové, kteří by někomu žehnali.
(Počkat počkat. Měla to být dryáda nebo nymfa?)
Moje hodnocení: 5,5/10
Za zaslání knihy k recenzi děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete koupit zde.
zdroje: google, kniha, Fragment, obrázek autorčin


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Venea Venea | Web | 1. prosince 2013 v 19:38 | Reagovat

Damona, nikdo nikdy nenahradí! I kdyby chtěl" :D Jinak hezká recenze, líbí se mi že umíš kritizovat knihu hned jak jí dočteš:D ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter