Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Stefanovy deníky - Chuť krve

3. listopadu 2013 v 13:14 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: L.J. Smith
Překlad: Milena Hordinová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 216
Originální název: The Vampire Diaries - Stefan´s Diaries 2: Bloodlust

Anotace: Stefan a Damon Salvatore se stali upíry a musí se vypořádat s následky svého osudu. V rodném městečku Mystic Falls už pro ně není bezpečno. Na každém kroku je pronásledují lovci upírů. Vydají se tedy do New Orleans, které nabízí pokušení, ale i nebezpečí. V patách jim je totiž sadistický lovec upírů...

Stefan začal žít plnohodnotný život jako upír a snaží se přimět i svého bratra Damona, aby si společně užívali všech upírských schopností.
Damon je ze svého bratra znechucený a stále naštvaný, že ho donutil dokončit přeměnu. Společně opouští rodné město Mystic Falls, kde už pro ně dávno není bezpečno. Vydávají se do New Orleans. Tam na ně čeká spoustu pokušení a příležitostí, ale také nebezpečí.
Damon se rozhodl opustit svého bratra a začít žít svůj vlastní život...

Druhý díl byl o něco málo lepší než první. Na scénu přichází upírka Lexi, se kterou jsme se měli možnost v seriálu setkat jen chvilku. V tomto díle bylo i více akce a nebezpečí.

Já jsem četla i první díl normálních Upířích deníků a ten pro mě byl propadák. Jsem milovník TVD seriálů a čekala jsem, že i kniha bude skvělá, nebyla.
Avšak sérii Stefanových deníků jsem si opravdu moc oblíbila. Pro milovníky TVD jako stvořená, mě vždycky zajímala minulost Stefana, Damona, ale třeba i Catherine nebo právě Lexi.
A když už jsem u té Catherine v tomto díle se o ní pouze mluví, ale není tam. Je to příjemný oddech, když se alespoň v jednom díle nemusíme setkat s tou její prohnaností.

Příběhu nechybí zápletka, napětí, láska, zrada. Autorka nám krásně vykreslila duševní změny a pocity proměny v upíra.
Je trochu zavádějící, že je kniha odkazována čtenářům od 15 let. Nevyskytuje se tam žádné velké násilí nebo sexuální scény, proto bych knihu doporučila i mladším čtenářům.

Ukázka: Přikrčil jsem se a tesáky se mi prodloužily. Těžký pach krve vyplnil každý roh místnosti a mně se z toho zatočila hlava. Nebylo možné odhadnout, kterým směrem mám zaútočit dřív. Upíří znovu zavrčeli a já odpověděl hlubokým bručením. Kruh kolem mě se zúžil. Byli tři a já byl v pasti.
,,Co tady děláš?" zeptal se jeden z upírů. Vypadal asi na pětadvacet a přes celou tvář, od levého oka až ke koutku úst, měl jizvu.
,,Jsem jeden z vás," odpověděl jsem, narovnal se a ukázal jim tesáky.

Moje hodnocení: 8/10

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu můžete zakoupiz ZDE.

zdroje: Fragment, kniha, google


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 .Putta .Putta | Web | 4. listopadu 2013 v 20:25 | Reagovat

TVD v knižní podobě mě také zklamaly a proto jsem se o Stefanovy deníky skoro vůbec nezajímala. 8 z 10 není zas tak špatné hodnocení,uvidím. Pěkná recenze. :)

2 sarush ef sarush ef | Web | 7. listopadu 2013 v 17:41 | Reagovat

Abych řekla pravdu, tohle moc není můj styl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter