Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Deník úúúplně obyčejného upíra: Moje ,,super" rodinka

2. listopadu 2013 v 18:08 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Tim Collins
Překlad: Zdík Dušek
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 224
Originální název: Diary of a Wimpy Vampire - Because The Undead Have Feelings Too

Anotace: I nemrtví mají city! Nesnesitelně vtipný deník jednoho (ne)obyčejného upíra.

Jmenuji se Nigel Mullet. V upíra jsem se proměnil, když mi bylo patnáct. V tomhle věku už zůstanu napořád, takže musím trávit věčnost bojem s akné, mutujícím hlasem a svou neobratností při balení holek…
Trápí mě mé zoufalé pokusy o upoutání pozornosti mé životní lásky Chloe. Tak rád bych zabořil špičáky do jejího krku… Jsem mrtvý už víc než osmdesát let a přitom jsem ještě ani jednou neměl holku! A do toho musím neustále řešit mé neskonale trapné upírské rodiče, kteří se pokoušejí pít krev mým kamarádům.Příběh neobyčejně obyčejného upíra - Nigela Mulleta. Při přečtení názvu si někdo může představit jen další upíří příběh. V dnešní době je přeupírováno - jak někdo tvrdí, ale mě to nevadí.
Nigel se může zdát jako naprosto obyčejný upír. Určitě je to super rychlý, silný a oslnivě krásný upír, jak už to tak bývá. Ale zdání klame. Není vůbec rychlý ani silný a už vůbec ne oslnivě krásný.
Svými upířími rodiči byl přeměněn v 15 letech, takže věčně bojuje s pupínky a ke všemu nemá žádou super upíří schopnost. A co teprve, když se do jeho života přimíchá neodolatelná Chloe?
Při otevření knihy jsem byla mile překvapena. Kniha je totiž opravdu psána deníkovským stylem, jsou tam i řádky jako v běžném sešitě. Mimo to je kniha doplněna pěknými černobílými ilustracemi, které jsou dobrým oživením pro celý příběh. U této knihy jsem se opravdu nahlás smála a to se mi u moc knih nestává. Je to zkrátka takové oddechové čtení u kterého se i pobavíte. Chvílemi jsem i měla pocit, že je to snad parodie na Twilight. I když je to oddechovka nechybí ani nějaká ta zápletka, která vás nutí číst dál.
Na dobré váze příběhu ubírá skutečnost, že skoro celou knihu je Nigel upírským nemehlem a na konci... (však vám to snad dojde, nechci vám tu spoilerovat).

Ukázka:
Neděle, 27. března

Rodiče navrhli, že se dnes vydáme na rodinný výlet, a já jsem pošetile souhlasil. Začali stoupat do kamenitého svahu a já jsem se je pokusil následovat, ale špatně jsem došlápl a zřítil jsem se z výšky víc než třicet metrů. Při pádu jsem si avíc zlomil ruku, což byla otrava, protože trvalo skoro pět minut, než mi dorostla. Jako upírovi mi samozřjemě nehrozí žádná trvalá újma, pokud mi někdo neusekne hlavu nebo neprobodně srdce dřevěným kůlem, ale dočasná zranění se mi nevyhýbají.

Moje hodnocení: 7/10


Za poskytnutí recenzního výtisku mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu můžete zakoupit zde.

zdroje: kniha, Fragment, google
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 .Putta .Putta | Web | 2. listopadu 2013 v 19:36 | Reagovat

Poutavá recenze. :)

2 Venea Venea | Web | 2. listopadu 2013 v 19:55 | Reagovat

Oo tahle recenze se mi líbí a o to víc mě tahle knížka láká. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter