Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

BLOG TOUR

1. října 2013 v 21:49 | Mei-riefel

Já se také zapojila do skvělého blog tour, které pořáda laurdes. Opravdu jsem neváhala a zapsala se. Jde o to, napsat spisovatelům a spisovatelkám, ať už z Čr nebo zahraničí. To je na vás :) A zeptat se na jednu otázku. Já jsem tedy měla otázku + podotázka.
Ve spojitosti s tím bylo, že autory můžete poprosit, aby vám poslali nějaké jejich propagační produkty, knihy nebo podpisy. A když už by se to někomu podařilo, tak o ceny uspořádá giveaway. Já bohužel žádné ceny nesehnala, ale zkusím ještě nějaké autory kontaktovat a kdyby to vyšlo, uspořádala bych nějakou dodatečnou soutěž :)
A teď už na odpovědi, které mi přišli.

(Teď jsem zjistila, že odpoveď od Tonnyho Di Terlizziho se mi z mailu vymazala. Nechala jsem jí totiž ve spamu a zapomněla jsem, že zprávy v něm se do 30 dní smažou...)


Jste velmi úspěšná autorka (úspěšný autor). Co všechno jste pro to musela udělat ? A byly Vaše začátky těžké ?


Lauren Oliver

Vyžaduje to hodě tvrdé práce a disciplíny.
Ano! Je velmi těžké být tak disciplinovaný a psát každý den.

Michaela Burdová


Moc děkuju, na své kariéře se snažím pracovat každý den a posouvat se dál. Hlavní je podle mě určit si cíl a jít si vytrvale za ním. Nezastavit se před překážkami a těch mě opravdu potkalo požehnaně :) Někdy se divím nad tím, jak dokážou být mladí lidé zlí a jak moc světem hýbe závist. Potom se nad tím ale usměju, protože vím, že já se nikdy nezastavím. Každý máme svůj život a je na nás, jak s ním naložíme. Proto bychom se měli každý starat hlavně sami o sebe a nesoudit ostatní. Vždyť ve vesmíru je dost dobra pro všechny, stačí jen chtít. Takže ano, mé začátky byly těžké, ale všechna ta dřina stála zato. Moje rada, můj recept na úspěch je: Jít si za svými sny a při každém pádu se znovu zvednout a pokračovat k cíli.


Tereza Matoušková


Začátky jsou těžké vždycky. Vzpomínám si, když jsem dávala číst mámě svou první povídku. Bylo mi třináct. Text se mi vrátil víc červený než modrý a musela jsem to celé přepsat. Trvalo dalších pět let, než jsem se vypracovala na úroveň, která se jakž takž dala číst a učím se pořád.
Co se týče čtenářů, to je taky oříšek. Ze začátku jsem lovila v řadách příbuzných a kamarádů z gymplu, potom po různých fórech a literárních serverech na internetu. Hodně mi pomohlo, že jsem v osmnácti vydala dva svoje příběhy vlastním nákladem a založila si blog.
Chce to trpělivost, já osobně neznám žádný zaručený recept, jak se stát dobrým a zároveň úspěšným autorem přes noc. V tom prvním hodně pomáhá čtení a pravidelné psaní, workshopy, literární dílny a různé srazy autorů, kde si lidé mohou vyměňovat zkušenosti. V tom druhém zase různé literární soutěže, přednášky na conech, publikace na internetu.
Když se jednomu podaří vydat povídku ve sborníku nebo dokonce knížku, je to samozřejmě obrovský krok vpřed. Když se ale podíváte, kolik se toho dnes vydává, tak není zrovna jednoduché si jako nováček získat srdce čtenářů. O vydanou knížku nebo povídku je třeba se starat, propagovat ji, dělat besedy, komunikovat se čtenáři. Hlavně při tom všem neustávat v psaní.Kathy Reichs
(podle její předlohy byl vytvořen seriál Sběratelé kostí.)


Měla jsem štěstí! Moje znalosti odborných oblastní bylo něco, o co se každý zajímal v té době, kdy jsem začala psát.
Bylo těžké sednout si a dopsat první knihu, ale jakmile jsem ji dopsala už nikdy jsem se neohlédla zpět.

C.C.Hunter


Děkuji. Pracovala jsem léta a stále pracuji. Být autorem je velmi těžké povolání. Spolu s každodenním psaním jako práce musím se také hodně propagovat. Takže mám autogramiády, týdenní blog na mých webových stránkách. http://cchunterbooks.com/blog/
Mám také fb stránky
https://www.facebook.com/ShadowFallsSeries?ref=hl and https://www.facebook.com/CCHunterFans?ref=hl
Také hostuji pro jiné blogy a poskytuji rozhovory. Takže mám pořád hodně práce.

Když jsem poprvé začala psát, psala jsem, jak jen jsem mohla. Ale psala jsem mnoho let, než jsem publikovala svojí první knihu. Byla to romantická kniha a po té, co byla vydána, jsem nebyla publikována 10 let! Tak jsem psala ,,tisíce" článků mezi vydáním mojí první a druhé knihy. Takže proto, že budete publikováni jednou, nezaručuje to, že budete publikováni znovu. To je důvod, proč jsem pracovala tak tvrdě, abych podporovala svoje další knihy.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Virwen Virwen | E-mail | Web | 1. října 2013 v 22:08 | Reagovat

Tak hodně mi pomohla si uvědomit jistou skutečnost C. C. Hunter... Říkám to upřímně,ale nikdy mě to nenapadlo.. :D

Jinak super projekt :)

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 2. října 2013 v 17:04 | Reagovat

Tohle je hodně zajímavý projekt :) Zapojím se :)

3 Venea Venea | 2. října 2013 v 18:01 | Reagovat

Oo dobře si to posbírala (y) :-D

4 Cata Cata | Web | 14. října 2013 v 21:41 | Reagovat

Super! Jsou autoři vůbec ochotní odpovídat na takové dotazy? Ignoroval tvůj dotaz někdo?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter