Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Zázraky se dějí

15. září 2013 v 15:51 | Mei-riefel |  Recenze knih

Autor: Brian L. Weiss, Amy E. Weissová
Překlad: Drahomíra Michnová
Nakladatelství: Metafora
Počet stran: 416
Originální název: Miracles Happen: The Transformational Healing Power of Past-Life Memories.

Anotace:
K napsání své poslední převratné a inspirující knihy se známý psychiatr a hypnoterapeut Brian L. Weiss spojil se svou dcerou Amy, která už před časem vykročila v otcových šlépějích. Společně dali dohromady úctyhodné množství svědectví spolupracovníků, klientů i účastníků seminářů, kteří se jim svěřili se svými příběhy. A to, co ze všech vyprávění vyplývá, vine se jimi jako zlatá nit v tapiserii života, je sice na první pohled neuvěřitelné, ale přesto pravdivé.
Pobyt na Zemi je škola. Mnoho životů, které tu strávíme, představuje pak mnoho jejích ročníků, jimiž postupujeme tak dlouho, dokud nesložíme závěrečné zkoušky a nedostaneme se do svého pravého domova, vyšších duchovních sfér. A hlavními předměty, které se na téhle škole vyučují, se jmenují nenásilí, láska a soucit.
Láska je totiž věčná. Provází nás všemi životy, obklopuje nás, chrání a prostupuje. Nikdy neumírá. Právě tak jako neumíráme my sami. Pomíjivá jsou pouze těla. Naše duše, to, čím skutečně jsme, přetrvá navždy.
Zážitky a zkušenosti všech, kteří se o ně podělili, to dokazují. Regrese, návraty do minulých životů, skutečně mají tu moc přinášet uzdravení mysli i těla a nasměrovat nás na cestu duchovního vývoje. Přesvědčíme se, že ti, kteří už odešli z tohoto světa, na nás tam ve světle čekají a bdí nad námi a ty největší zázraky se mohou stát právě nám.
V knize jsou různé životní příběhy a dojmy ze seminářů reinkarnace - vracení do minulých životů právě B. Weisse. Knihou jsem tak listovala a několik těch příběhů přečetla, některé byly opravdu velmi zajímavé a až k neuvěření.
Moc se mi líbilo cvičení, kdy si dva neznámí lidé ze semináře vymění třeba prstýnky a na mysli jim o tom cizím člověku vyvstanou některé události co prožil nebo něco co má ten člověk rád.
Sama bych někdy ráda něco takového zkusila.

Vazba knihy je velmi sympatická, protože je to něco mezi paperbackem a pevnou vazbou. Obálka se mi líbí. Je taková průměrná. Je pěkné, jak ty různé odstíny modré nejsou jednolité a bílé písmo na tom krásně vynikne.
Přesto tento typ knihy není úplně pro mě. Já jsem spíš na takové ty klasické příběhy s postavami a tak :)
(ukázka)
Na houbách
Na vašem semináři v Tampě, kde při vyměnování předmětů došlo k jedné zváštní věci, jsem byl jedním z publika. Manželka a já jsme si vyměnili věci s lidmi, které jsme neznali, a mou partnerkoou byla jedna Číňanka. Svěřila mi svůj náramek a já během cvičení pořád myslel na houby. To je ale hloupé, říkal jsem si. Ona uviděla dokonalou scénu z naší rodinné farmy, kterou máme v Pensylvánii, zatímco já se mohl vytasit jen s houbami.
Ukázalo se však, že je náruživá houbařka. Její tchán, který seděl vedle, jí daroval různé věci potřebné k houbaření a ona se a sebe moc zlobila, že je ještě neoužila!

Dave
Moje hodnocení: - knihy tohoto typu nebo knihy naučné hodnotit nebudu -

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Metafora.
Knihu si můžete zakoupit zde.


Zdroje informací: Metafora, kniha
Mei-riefel
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Venea Venea | Web | 15. září 2013 v 16:52 | Reagovat

Moc hezká recenze, nebo spíš názor, když se jedná o naučnou knihu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter