Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Deklarace smrti

6. září 2013 v 20:32 | Mei-riefel |  Recenze knih


Autor: Gemma Malley
Překlad: Milena Hordinová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 256
Originální název: The Declaration

Anotace: Velká Británie, rok 2140.

Život na Zemi se změnil od základů. Lidská civilizace už není ohrožena smrtelnými nemocemi, na které věda objevila léky. Nesmrtelnost však přináší i možná rizika - největším z nich je přelidnění. Proto byla přijata Deklarace - každý obyvatel může mít jen jedno dítě... Kdo zákony poruší, bude potrestán.
Patnáctiletá Anna se narodila rodičům, kteří měli dvě děti. Nyní je označována za "Přebytečnou". Jaký život ji čeká? Dokáže se vyrovnat se svým osudem vyděděnce?

- Nové vydání vyprodané knihy Přebyteční

Příběh vypráví o Anně Coveyové, která žije ve středisku pro přebytečné Grange Hall. Přebytečný mohou být rádi, že mohou žít alespoň někde. Od rána do večera tvrdě pracují a snaží se o to, aby se staly Čekateli. Těmi, kteří půjdou dělat hospodině a sluhy do domácnosti Vyvolených.
V roce 2140 už není nic, jako to bývalo. Vynalezly se léky na nesmrtelnost. Ti, kteří je chtějí brát musí se vzdát možnosti mít potomka. Porušení tohoto pravidla se trestá vězením rodičů a Přebytečné dítě bude odebráno a převychováno.

Na knihu Deklarace smrti jsem se takovou dobu těšila, ale je tu to ALE.
Kniha mě zklamala. Z toho příběhu by se dal udělat tak super napínavý a živý příběh. Prostě by to mohla být pecka. Autorka zvládla vymyslet skvělý příběh, ale nedokázala ho sepsat...

Jmenuji se Anna. Jmenuji se Anna a neměla bych tady být. Vůbec bych neměla existovat. Ale existuji. Není moje vina, že jsem tady. Nikoho jsem neprosila, abych se narodila. Ale stalo se. Objevili mě brzy, a to je dobré znamení.

Když do Grange Hallu přivezou tajuplného, odvážného a velmi vznětlivého Petra začně Annin život nabírat nové obrátky. Jak nečekané...
Z počátku Anna Petrem opovrhuje. Petr se chová velmi neukázněně a porušuje pravidla. Dokonce Anně tvrdí, že zná její rodiče a že spolu utečou.
Jenomže Přebytečná Anna je tak skvěle převychovaná, že se Petovi snaží vyhýbat a nevšímat si ho. Ale časem k němu začne něco cítit a dokonce mu i věřit. A nakonec spolu bez zábran z Grange Hallu prchnou.
Kniha byla hrozně předvídatelná. Autorka Gemma Malley do příběhu vložila i ,,nečekané" zvraty, ale všechno to bylo opravdu předvídatelné. Nastala jedna hrozivá situace a vy jste věděli, jak dopadne a že dobře dopadne.
Kniha by mohla být více rozvinutá. Nebylo by špatné, kdyby měla i více dílů, protože z toho nápadu by se další díl vycucat dal.
Plus knihy je, že i přes svou předvídatelnost je kniha velmi čtivá a čtete a čtete. Prostě vás zajímá ten konec.
Další plus je sympatický rozměr knihy, velikost písma a obálka. Podle mého vkusu. Obálka se mi opravdu moc líbí. Rozměr knihy je prostě akorát do ruky a kniha je lehoučká.
Myslím si, že neuděláte chybu, když si knihu nepřečtete. Raději si kupte/přečtěte třeba takového Erebose nebo Hvězdy nám nepřály.

Toď asi vše. Konečně jsem se do recenze dokopala. Myslela jsem, že ji víc rozvinu, ale tohle je prostě můj stručný názor na knihu.

Moje hodnocení: 6/ 10

Za recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete zakoupit zde.

zdroje informací: fragment, kniha

Mějte se pěkně,
Mei-riefel

PS: Od té doby co jsem přijela z tábora jsem se na nic nezmohla, ale dnes to chci dohnat. Čekejte alespoň vyhlášení Giveaway.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Owl Owl | Web | 7. září 2013 v 10:12 | Reagovat

Knížka nevypadá špatně. Přemýšlím, že za zkoušku stojí. :)
Mám několik knih, které jsem chtěla přečíst a většinu jsem už dočetla do konce. Takže děkuji za další typ na příjemně strávený čas.:)

2 Barčá.) Barčá.) | E-mail | Web | 10. září 2013 v 21:13 | Reagovat

Kamarádka ji četla a dala ji "stejný" počet hvězdiček jako ty:)) (3z5) takže o této knížce už sem slyšela:) bohužel nemám moc time na čtení no:(

3 Venea Venea | Web | 11. září 2013 v 21:10 | Reagovat

Jo moc hezká recenze :-) Chtěla jsem si ji přečíst ale teď? Nevim nevim.. zkusim to no :-D Fakt moc pěkná recenze !! A ta obálka je ňam ňam :-D

4 Mišáá Mišáá | E-mail | 20. září 2013 v 20:22 | Reagovat

Velmi hezká recenze. Už od prvního odstavce mě začala bavit. :) Myslíš, že bys mi jí někdy mohla půjčit? Tu knihu. :)

5 Mei-riefel Mei-riefel | 20. září 2013 v 21:48 | Reagovat

[4]:díky :) to jsem ráda. Jo jasně, že jo, a ještě ti dlužím to Rekviem :D

[3]: díky

6 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 31. března 2014 v 15:22 | Reagovat

Pěkná recenze, mě se kniha líbila, ale byla opravdu předvídatelná :) Myslím, že v angličtině vyšel ještě jeden díl, ale v češtině se zatím neplánuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter