Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Erebos

9. srpna 2013 v 20:54 | Mei-riefel |  Recenze knih


Autor: Ursula Poznanski
Překlad: Karolína Kousalová
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 320
Originální název: Erebos

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit? /fragment/


Erebos. Počítačová hra, která tě sleduje... Hra, která zabíjí.

Nickovi se do rukou konečně dostává tajemný balíček, který koluje po škole. Tak dlouho na to čekal. V balíčku je CD s počítačovou hrou. S hrou Erebos a ne tak ledajakou . Nickův život nabírá nové, nebezpečné a nečekané obrátky.


,,To nehraje roli, kdo to říká. Nesmím ti nic prozradit, to je součástí pravidel."
,,Jakých pravidel? Poslyš, Nicku, pomalu začínám mít takový divný pocti. Hele, ty mě znáš, víš, že jsem zvědavý, opravdu bych rád věděl, co je na tom DVD tak úžasnýho, ale všechny ty tajnosti okolo mi přijdou dětinský. Buď mi to DVD dáš jen tak, nebo si ho nech. Nějaký podmínky mi přijdou fakt uhozený."
,,No jo..., ale..." Nick hledal správná slova. U něj to bylo tak jednoduché. Brynne nepotřebovala ani tři minuty, aby ho nalákala.

Nějakou tu dobu jsem váhala, jestli si Erebos přečíst. Nakonec jsem si ho přečetla. Od celé knihy mě odrazovala skutečnost, že je o počítačové hře. Nejsem zrovna velký fanta PC her. No tak jsem se tak nějak přelouskala přes skoro polovinu knihy. Celkem mě nudlo, jak se to pořád odehrávalo jen v té hře. Vždycky jsem se těšila, když Nick opět vstoupil do reality.

Do poloviny jsem to tak nějak přelouskala. Ale od polo viny jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Bylo to tak napínavé a pořád jsem si kladla otázku: Co ta hra vlastně chce ? Tahle otázka mě hnala ke konci. Četla jsem dlouho do noci. Ráno se probudila celkem brzo a hned četla.
Kniha je velmi napínavá a hra Erebos je jasným důkazem toho, čeho jsou lidé někdy schopni. Jak nebezpečné někdy PC hry jsou. Někdy všechno překračuje hranice lidé se neovládají. Někdy i vraždí. Někdy dělají nezákonné věci.
Čekala jsem jiný konec. Jak psala Venea ve své recenzi. Nějaký tajemný a nadpřirozený. Protože tak přesně se Erebos značil. Ale konec by měl být překvapující a to byl. Bylo to všechno logicky vysvětlené, ale já bych na to nepřišla. Je tam něco i s umělou inteligencí a ta mi přijde trochu tajemná.
Na konci se do knihy přidají i city. To bylo trochu oživující :)

Nick slíbil, že na to nezapomene. K čertu, vůbec na to myslet nepřestal. Četl posel jeho poštu ?
Cestou domů si Nick v metru stále prohlížel Emilyinu fotku. Nejdradši by ji teď a tady na displeji políbil, ale rozhodl se, že s tím počká, až bude sám.

Knize Erebos nechybí napětí, adrenalin, city, akce a nenechá vás moc často v klidu vydechnout. A kolikrát jsem se musela nad nějakými poznámkami postav nahlas zasmát. :D
Ten konec jsem si prostě užila.

Ještě se pozastavím u obálky. Erebos má dvě verze:

Vím, že tuhle červenou máme v knihovně a nelíbila se mi. ale potom se mi líbit začala. Ta černá se mi nelíbila, ale teď se mi líbí víc, jak ta červená :D


Moje hodnocení: 9/10

Za recenzní výtisk mnohokrát děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete zakoupit zde.

zdroje: fragment, google, kniha

Snad jsem vás na knihu navnadila :3
Mei-riefel

PS: Zítra odjíždím na dva týdny na tábor, ale blog klidně dál sledujte :) Přichystám nějakké přednastavené články.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kariol Kariol | Web | 10. srpna 2013 v 10:00 | Reagovat

Už jsem na knihu několik recenzí (a většinou to byly pozitivní recenze) četla, ale zatím jsem se k ní nedostala. Pokud se mi naskytne příležitost, ráda si jí přečtu, ale hned teď si jí půjčovat v knihovně rozhodně nemusím ;-) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter