Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Syn Pekel - Vlčí krev

24. června 2013 v 14:19 | Mei-riefel |  Recenze knih
Autorka: Michaela Burdová
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2013
Počet stran: 256
Žánr: Fantasy
Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky - nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.

Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země.


Další z knich od úžasné spisovetelky Michaely Burdové!
Na knihu jsem se tak moc těšila. Nemohla jsem se dočkat dne, kdy půjde na pulty, dne kdy jí Venea dočte, aby mi jí pučila. Kde kdy ji budu konečně číst.

Příběh je o vlkodlakovy Neranovy, jehož cílem je najít Étarlininy slzy, které by vyléčily jeho bratra. Je nucen spojit se s elfkou Liadel, se kterou sdílí temnou minulost. Ale Liadel už není tím kým bývala...
Neran je vtažen do bitvy 13 démonů a také po něm všude slídí Aragen, vůdkyně Temnovlků.
Příběh je občas z pohledu smečky Temnovlků a jindy zase z Neranova pohledu.

Teď mě větčina z vás bude chtít asi uškrtit, ale já si nemůžu pomoct...

Tato kniha mě celkem zklamala. Ani nevím co jsem čekala ale zklamala mě. V knichách PJ a KM od MB jsem si už při prvním díle našla nějakou postavu, o kterou jsem se bála, oblíbila sem si jí a prostě mi přirostla k srdci. Ale v SP žádná taková postava nebyla. SP byla také kniha od MB, kterou jsem četla nejdéle a kolikrát se do ní i nutila. Četla jsem jí, protože to byla knížka od Míši. Je mi líto, že se mi kniha nelíbila, ale já si opravdu nemůžu pomoct.
Dál to radši rozebírat nebudu. Jsou prostě knihy, které mi přirostou k srdci a líbí se mi a jiné ne. V tomto případě je to bohužel i SP.
A kniha mi hodně připomínala jiné příběhy. Třeba s tou zemí věčného ledu, jak tam byl ten jednorožec. To mi připomnělo Letopisy Narnie. A propojení Liadel s Aragen mi připomnělo TVD Catherine a Elenu.

Ale zas se musí Míše nechat, že Neran měl skvělé hlášky :)

Obálka k SP se mi ale moc líbí. Hlavně takové to znamení, které tam je. A abych nezapomněla:
2. díl SP si určitě přečtu. Prostě čtu všechno od Míši, akorát se mi teď netrefila do noty. A neříkám tím, že je SP špatná kniha. Všechno umění je jen o názoru.

Moje hodnocení: 5/10

zdroj informací: fragment.cz
obálka z: burdova-michaela.blog.cz

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ariven ariven | Web | 24. června 2013 v 16:52 | Reagovat

Upřímně, musím s tebou trochu souhlasit... Já bych dala knize asi tak 7/7,5 bodu. Příběh se mi líbil, ta podobnost mi ani tak nevadila, ale přesně jak říkáš, žádná z postav mi vyloženě nepřirostla k srdci, snad jenom Aragen, díky začátku, který se mi z celé knihy líbil nejvíc, vlastně jsem ho přečetla na jeden zátah... Ale stejně to nebylo ono...

2 ariven ariven | Web | 3. července 2013 v 21:50 | Reagovat

[1]: Ej, jak tu tak vidím ten komentář... Těch 7/7,5 nemyslím jako 7 ze 7,5, ale jako 7 až 7,5 :D Pochopitelně z 10 :D

3 Mei-riefel Mei-riefel | 14. července 2013 v 12:27 | Reagovat

[2]: Jsem ráda, že aspoň nejsem sama s tímto ne úplně pozitivním názorem. A toho hodnocení jsem si všimla - v tu chvíli mi to ani nepřišlo divný :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter