Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Literární soutěž, zážitky a dojmy+POKEC

4. června 2013 v 17:08 | Mei-riefel |  Moje úspěchy
Ahojky,

dnes jsem měla a snad ještě budu mít skvělý den. Doufám, že vy také :).

Dnešní článek bude o mých zážitcích a dojmů z literární soutěže BBB a vědomostní soutěže Mácha známý - neznámý.


Jako každé ráno jsem si i dnes nastavila budíka na 6:00, 6:07 a 6:15. Dnes se stal zázrak! Vstala jsem ještě před šestou. Ale to mám takhle vždycky. Abych to upřesnila: Vždycky, když mě čeká něco dobrého nebo aspoň zábavného a nejdu do školy.

Káťa, Léňa, Míša, David a Bára a já jsme šli do školy jen na 2 hodiny :D. O velké přestávce jsme se odebrali před školu. A co nevidím ? Snad všichni deváťáci před školou - moc v lásce většinu z nich nemám. A ještě jedna holka na učitelku: Mi jako neříkejte, že jdou osmáci s náma.
Jo to teda jdeme a jestli se ti něco nelíbí, tak si... Něco, něco, něco :D. To jsem jí neřekla, ale měla jsem chuť. Ještě že devítka je banda nevychovanců :D. Začali být sprostý a neukáznění, tak je učitelka vyhodila zpátky do třídy.

Se zbytkem devítky jsme odešli do naší knihovny. Přesněji do muzea Čtyřlístku. Z deváťáků byla 2 soutěžní družsta. Jedno za 9.A a jedno za B. A pak tam bylo nás šest z 8.B a tři tými z České Lípy.
Chvíli byl takový zmatek, ale potom už bylo uvítání a následovalo vyhlášení BBB.

BBB je zkratka pro název: Báníš, Básním, Básníme. Soutěž měla být uzavřena 30. dubna, ale naše třídní učitelka to nikomu neřekla, tak soutěž probíhala až někdy do května. (Já o tom věděla z naší třídy a ještě s pár holkama jako jediná. Od učitelky, která to pořádala a máme jí na pracovky.)
Nejdříve se vyhlašovala kategorie próza. Jak učitelka mluvila a koukala na mě, už jsem v kostech cítila, že řekne asi mě. Vyhrála jsem 1.místo :). Další místa nebyla, protože jsem v próze byla jako jediný účastník. Myslím, že i tak se to počítá. Porotě se to prý líbilo. Kdyby ne nemuseli by to ani vyhlašovat.

Dostala jsem moc pěkné ceny.
- knihu Karel Hynek Mácha v kraji svého Máje. (Tuhle knihu jsem dostala minulý rok na stejné soutěži. Takže ji asi někomu věnuji.)
- sborník všech děl formou CD
- Z nějakého muzea v ČL obálku s tuškou a propiskou s násadkou ze dřeva.
- Poukázku na nákup knihy v hodonotě 300 Kč :). Platnost je do konce června, takže se musím rozhodnou pro nějakou knihu. Nejspíš to bude Banka těl Mladší.


Následoval příchod představitelů K.H.Máchy a jeho přátel Strobacha a (toho) Sabiny. Předvedli krátkou scénu a začala vědomostní soutěž.
Tenhle článek je moc dlouhý. Takže ve zkratce: Naše družstvo skončilo 4. asi ze 6. Myslím si, že je to pěkný. A konec konců, ostatní družstva byla z devítek.
Ale i za účast všichni dostali pěkné ceny.
Náš tým za 4. místo dostal:
- diplom
- CD (něco s Máchou)
- sborník v CD podobě z minulých let
- také sborník, ale v knižní podobě
+ želé bonbony čtyřlístek :D a JOJO.


Vítězové se se všemi podělili o dortík a šlo se na oběd. Po obědě měla následovat další část akce. Mělo se jet parníkem do Starých splav a tam na Jarmilinu skálu, kde se měla číst práce: Co bych přečetl K.H.Máchovi.
Bylo nám oznámeno, že parník jede v 12:45 a to by jsme nestihli. Takže jsme byli otrávení z toho jít pěšky do Splav něco tam přečíct a zase pěky nazpátek.

Nakonec se nás sešlo jen 5, takže paní učitelka Korcová (ta z pracovek) a paní Mauserová (ředitelka knihovny) jsme zůstali v knihovně a asi dvě hodiny jsme si povídali. Četli jsme si ty vítězná, ale i jiná díla a to co bych četla K.H. Máchovi.

Nejlepší ovšem bylo, že paní Mauserová navrhla, že každý měsíc budeme mít literární kroužek - příští rok. Ale přimluvila jsem se ještě i za červen. Mě napadlo už dřív, že by bylo dobré něco takového v Doksech mít, ale nevěděla jsem jak to zařídit.

Takže Veneou s tebou počítám! Zítra ti řeknu podrobnosti :) A třeba i s Carličkou a Älcine.
Jsem z toho opravdu nadšená.

A tady už moje dílo k BBB:

JARO V KNIHÁCH

Knihovna je jedno z mých milovaných míst, navštěvuji ji snad od doby co umím číst a nepřestává mě udivovat její kouzlo.
Miluji pocit, když přijdu, odložím si věci a posadím se. Kolem mě knihy. Tisíce a tisíce příběhů na jednom místě. Některé z nich my jsou moc dobře známe, kdežto některé jsou zcela cizí. Mám je všechny na očích. Jenom sedím a pozoruji je. Cítím jejich vůni a do těla se mi vlévá celé tamější prostředí. Nic a nikdo vás neruší.
Knihy bych mohla nazvat mým druhým domovem. Ne fyzickým, ale duševním. Jsou moji útěchou, když mě potká něco špatného, ale v normálních chvílích. V tu dobu, když čtu můj život přejde do ústraní a já prožívám život hrdinů.
Knihy jsou zkrátka kouzelné, a pak, že kouzla nejsou…
Kouzelnými je dělají především spisovatelé. Bez nich by nebyly. Oni je stvořili a dali jim život. Spisovatelé jsou čarovní, vtáhnou vás někdy i nedobrovolně do života svých hrdinů a nepustí vás.

Pravidelně očima shlédnu stěnu s policí plnou knih. Tu, kde jsou ty nejlepší příběhy. Dělávám to pokaždé, to kdyby mi na očích utkvěla nějaká kniha. Někdy tam vydržím i přes hodiny. Není to výdrž, ale vždycky už musím zpátky domů.

Touto dobou konečně zavítalo do Doks jaro. Pokud někdy bude den, kdy nás opustí já zajdu do knihovny. Knížky mi totiž vždycky do duše jaro přinesou.

A co bych četla K.H Máchovi a proč:

Ukázka kterou bych přečetla Karlu Hynku Máchovi bude z knihy Poselství jednorožců od mojí nejoblíbenější české spisovatelky Michaely Burdové. Je to proto, že díky této spisovatelce a této knize jsem si našla cestu k psaní a více se začala zajímat o svět literatury.
Také z důvodu, že kniha Poselství jednorožců je fantasy žánr, který nejspíš K.H.Mácha neznal, ale třeba by se mu mohl zalíbit.

Aranis se stále nepohnula a stále opakovala: ,,Ette lesen alil…"
Zářící světlo se k ní rychle přibližovalo, až ji celou zahalilo do čistého bílého jasu. Téměř to vypadalo, že Aranis svítí také. Zářící světlo se zastavilo jen pár stop od elfky a zalévalo okolí mlhavou stříbrnobílou září. Za okamžik začalo světlo zvolna slábnout a ztrácet se. Najednou všem začalo docházet, co je to světlo ve skutečnosti zač. Zalapali po dechu a podlomila se jim kolena, když bílý jas konečně zanikl a přímo před nimi stál posvátný jednorožec.

Jestli jste dočetli až sem tak jste fakt super :). Je to fakt dlouhý článek ,ale mohl by být ještě delší.

Mei-riefel

PS: Holky dostalaa jsem tu čokošku :D, takže jí zítra přinesu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Venea Venea | Web | 4. června 2013 v 17:20 | Reagovat

Škoda že si sem nenapsala to jak sis plácla se Skálou:-D:-D jj bylo to super!:) A ten literární kroužek? BOMBA nápad!:-) Určitě tam budu chodit! Ještě by mohly udělat to knihkupectví a už bych Doksy žačla mít možná ráda:-D (dělám si srandu:-D) Krásný článek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter