Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Legenda

22. června 2013 v 21:04 | Mei-riefel |  Recenze knih
(google)

Autorka: Marie Lu
Překlad: Tomáš Bíla
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2013
Počet stran: 280
Žánr: Distopie
Originální název: Legend

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day se naproti tomu narodil ve slumu a už ve svém mladém věku je nehledanějším zločincem Republiky.
Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.


Legenda. Název další úžasné knihy. Je to distopický příběh (distopie mě teď nějak chytily) odehrávající se v americe. Amerika už však není Spojenýmy státy americkými. Je republikou a bojuje se svými sousedy, s koloniemi.
Příběh Daye a June se odehrává v městě Los Angeles, které je rozděleno na několik sektorů. Některé sektory jsou chudé a jiné zase bohaté.

Je tam dost věcí o zbraních, vojácích a vojenských věcech. Normálně by mi to vadilo, protože tyhle věci nemám ráda, ale v téhle knize mě to i bavilo.

Příběh je psán stylem z pohledu June a Daye. Střídá se to po jedné kapitole.
June je po smrti svého bratra přijata a povýšena do armády. Její první misí je dopadení Daye, vraha Metiase, jejího bratra.

Ale je to skutečně Day, kdo zavraždil Metiase ? A je opravdu nejobávanějším zločincem republiky a chlapec, který propadl u zkoušek ? A je Americká republika tak skvělá, jak se projevuje ?

Přečtěte si Legendu a dostanete odpovědi. Myslím, že snad nebudete litovat. Je to velmi nepředvídatelná kniha a mě hrozně moc bavila.

Co se týče postav:
Metias se zdál být takový pohodář, ale jeho život na začátku knihy skončil...
June jsem si oblíbila. Byla psychicky i tělesně velmi zdatná a silná a nenechala si nic líbit. Moc se mi líbilo, jak dokázala všechno přesně odhadnout. (Kolik měl u sebe útočník nožů, podle zranění jestli byl pravák nebo levák,..) To mě fakt fascinovalo.
Daye jsem si také moc oblíbila. Líbilo se mi, proč dělal to, co dělal. (Nemůžu prozradit co.) Byl moc chytrý, stejně jako June, ale měl jednu slabinu, která ho skolila. U Daye se ještě psalo, že je velmi pohledný a tak dále. Ale podle toho popisu mi přišel odpudivý.
Tess. Dívka, která doprovázela Daye. Je velmi milá a pohodová. Mám ji ráda.
Thomas. Ten měl vysoké postavení v armádě a byl přítel Metiase. Měla jsem ho ráda, ale když začal bezmyslně plnit rozkazy svojí velitelky, když bezcitně vraždil, začal mě štvát.

Potom je tam ještě pár postav, ale ty už vypisovat nechci. Každopádně jsem z Legendy fakt nadšená. Obálka je také moc pěkná, ale nevím pro se jmenuje zrovna Legenda. Možná, že USA tam je jen legendou. Nebo Day je tou legendou. Já fakt nevím, ale jiný název bych k tomu nedala. A moc se těším na další díl.

Moje hodnocení: 9,5/10

(Dala bych 10, ale pořád u mě vedou HG!)

Pěkný zbytek dnešního večera,
Mei-riefel

zdroje: google, www.kosmas.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Venea Venea | 22. června 2013 v 21:25 | Reagovat

Dystopie :-33 AWWWWWWW nejlepší, nejlepší, nejlepší!! Přečtu si to určitě! Stejně jako ty si PŘEČTEŠ Divergenci!:-D

2 Alcine Alcine | 23. června 2013 v 12:55 | Reagovat

Supeeeeeeeeerrrr :DD už se na ní těším musí být vážně úžasná :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter