Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Zápisník jedné lásky

12. května 2013 v 19:51 | Mei-riefel |  Recenze knih
(google)

Autor: Nicholas Sparks
Překlad: -
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 1998

Anotace: Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou.
Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy…


Příběh této lásky je fascinující. Snad jen v této knize jsem četla, že se ještě jako 17tiletí Allie a Noahem do sebe tak zamilují a vlastně ta láska přetrvá navždy. Překoná všechny překážky. Nejsem si jistá jestli je něco takového možné v reálném světě...
Jak jsem napsala, jejich láska začíná v 17 letech, ale na konci léta musí Alie odjet. Noe jí celý rok co ho opustila psal dopisy. Ona však neodpověděla.
(Kdo má v plánu si knihu přečíst nečtěte dále)
Nejpodstatnější je, že Noe celý tento příběh Alie vypráví, když jsou staří. Ten konec je tak dojemný! Alie dostala nemoc při které má výpadky paměti, až do té doby, kdy si nepamatuje nic.
Noe celý jejich život sepsal a předčítá ho Alie. Jsou chvíle, kdy si na vše vzpomene, ale o pět minut později všechno zapomíná a Noe je pro ni cizí člověk. Křičí na něj a bojí se ho.
Při tom konci jsem měla slzy v očích. Musí to být hrozný, když s nějakou osobou strávíte celý život, máte rodinu - děti a ona si na nic z toho nevzpomíná.

Zápisník jedné lásky je kniha z oddělení pro dospělé. Moje první z tohoto oddělení a ani se mi nečetla nijak hůř. Právě naopak. A asi první romantická, takže jestli nejste na romantické, tato kniha vás nepotěší.
Ale přesto ji musím doporučit!

Knize dávám 5/5

PS: Knihu jste mohli vidět i s jinou obálkou. Já například měla půjčenou s červenou obálkou a sedící ženou s květinami, která vypadala, jako kdyby neměla nohy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Venea Venea | 13. května 2013 v 10:14 | Reagovat

Pěkná recenze:-) Taky si tu knížku možná pujčim, poslední dobou jsem nějak na ty romance:-D

2 PaPája PaPája | Web | 16. května 2013 v 19:47 | Reagovat

Nevím, jestli to je tím, že film už jsem viděla nebo tak, ale knížka mě prostě totálně nechytla a nedočetla jsem ji. Ale Nicholas Sparks je jinak úžasný spisovatel a některé jeho knížky za to určitě stojí.
Pěkná recenze! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter