Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Květen 2013

Pevné pouto

27. května 2013 v 21:50 | Mei-riefel
Pevné pouto (z ang. originálu The Lovely Bones)

Autor: Alice Seboldová
Překlad: Jana Pacnerová
Nakladatelství: ikar
Rok vydání: 2002
Počet stran: 269
Žánr: drama

MINI soutěž 3

16. května 2013 v 21:55 | Mei-riefel
Výherci z 2 MINI: Karla, Deny, Nikyška

MINI soutěž 3: Poznej knihy!

PS: piště do komentářů
PPS: výherce jen jeden

Tímto bych Mini soutěže ukončila. Myslela jsem, že to bude nějaká lepší párty :D, ale taky jako virtuální, no co se dalo dělat. Snad jste si to aspoń malinko užili :) A ještě neodcházejte. Očekávejte zlatý hřeb večera :D - soutěž o knihu Temný grif.

PPS: Už od včerejška mám v okně meluzínu - to je hrozný! :D

A konečně ta poznávačka:

Kresba dráčka

16. května 2013 v 21:39 | Mei-riefel |  Tvořím, kreslím, maluji.
Snad moje první docela povedená kresba draka. Pro vás všechny, kteří tu dnes jste a nebo na můj blog chodíte :).

MINI soutěž 2

16. května 2013 v 21:14 | Mei-riefel
Výherce MINI soutěže 1 je Nikaroovy.

MINI soutěž 2: Křišťály moci jste snad všichni četli. Zase bude pět otázek. U každé budou dvě až čtyři slova a vy musíte poznat, co to je za postavu.

1. Elf, bojovník, schránka na křišťál
2. vyvolená, sestra Leja, černovláska
3. z neposkvrněných, sídlo na: nazývá se jí Věž zkázy
4. blondýnka, záchrana gryfa Rolienda
5. vtipálek, zamilovaný do ElnesiDáreček blogu od Venei

16. května 2013 v 20:35
Dostala jsem naprosto úžasný dáreček, tedy můj blog ho dostal :D :) a to od Venei. Moc, moc! Díky ! :)

Ps: tento blog není tak úspěný :D :)!

Na obrázek klikněte.


MINI soutěž 1

16. května 2013 v 20:21 | Mei-riefel
A máme tu první mini soutěž:
Jak budou fungovat: - vždy 5 otázek - většinou poznávačky
- kdo jako první do komentářů uveřejní správné odpovědi, bude do konce tohoto týdne oceněn.

1. mini poznávačka Knih. Napíšu úryvek a vy musíte napsat z jaké je knihy. Můžete upřesnit díly. Vždy napíšu první tři věty z knihy.

1. Dívám se na svoje boty. Do prasklinek odřené kůže si sedá vrstva jemného popela. Tady stála postel, ve které jsem spávala se svou sestrou Prim. (nápověda: nejedná se o 2. díl z této trilogie)

2. Když se probouzím, druhá strana postele je chladná. Natahuji prsty směrem k Priminu teplu, ale nahmatám pouze hrubý plátěný povlak matrace. Určitě měla zlé sny a vlezla si k matce. Není divu. Dnes je Den sklizně.

3. Na to, že byla polovina listopadu, byl až překvapivě slunečný den. Nebe se barvilo jasnou modří, tu a tam proplouvala nadýchaná bílá oblaka. Kimovi připomínala beránky, kteří spolu zápasí a narážejí do sebe hlavami. Seděl pohodlně uvelebený ve vysoké oranžové trávě a přežvykoval stéblo.

4. Srdcové ostrovy leží na jihovýchodě Lilandgarie v Nekonečném moř. (myslím, že to stačí :D)

5. Vítr skučel nocí a přinášel s sebou vůni, která zění svět. Vysoký Stín zvedl hlavu a zavětřil. Vypadal jako člověk, kromě temně rudých vlasů a kaštanových očí.

Zahájení oslavy a ohlédnutí za uplynulým rokem

16. května 2013 v 19:26 | Mei-riefel
Rok. Ano rok. Je to až neuvěřitelné. Moc dobře si pamatuji, jak jsem se minulý rok rozhodovala, jestli si blog založit. To bylo uvažování ve dne v noci. Ani nevím, proč jsem tak otálela. Ale nakonec jsem si ho založila a neumím vyjádřit, jak jsem za to ráda. Musím poděkovat Karličce a Venee, ony si blog založily dřív než já a právě ony dvě mě dotoho uvrtaly a přemluvily mě. Díky, díky, díky!
Blog mei-riefel.blog.cz je můj první blog, který přežil. Ještě před ním jsem měla asi pět blogů. To byly jen měsíční záležitosti. Tohle byl zlom, to jsem si uvědomila, že s blogem chci něco dokázat. Chtěla jsem, aby byl známí, ale v dobrém. Chtěla jsem a chci, aby se na něj dobrovolně lidé vraceli.
Za ten rok určitě nějaký ten pokrok je. Není velký, není moc navštěvovaný, ale i za těch pár komentářů jsem velice šťastá. Vědomí, že alespoň někdo na blog chodí je pěkné.
Ani bych nevěřila, že blog bude tak přínosný. Díky blogu jsem narazila na nové zájmy: Postcrossin a Swaping - na ten se tedy chystám. A především nové přátelé.
Jako první blogerka se kterou jsem se seznámila je Nika-roovy. Má můj obdiv za to, jak vede blog. Za její vydané knihy. S Veru už jsem se třikrát viděla a jen fajn. Jsem hrozně moc ráda, že jsem tě poznala. A děkuji ti, že si mi kolikrát poradila ohledně blogování a za krásné laye. Ten první, který jsem od tebe měla je prostě stále na prvním místě! :)
Pak tu máme Virwen. S Verčou jsem se ještě neviděla... ale snad to někdy nějak napravíme. Je to fajn holka, dobře si spolu pokecáme. Občas i na skype. Taková švihlá holka - působí tak na mě, ale v dobrým :)
Jako další se kterými jsem si občas psala, ale moc se neznámě, přesto jsem ráda, že o nich vím: Ariven, Kate, Nikyška, Jája Arnoštová - nevím tvou přezdvku :D, promiň, Deny,...
Promiňte mi, jestli jsem na někoho zapomněla.
Dále tu jsou moje úžasné kamarádky, jejichž názory a rady jsou mi cenné. Bára - Karlička. Káťa - Venea, Léňa - Älcine. K vám nemám co říct :) To by bylo na dlouho.

Budu se snažit, aby další rok blogu byl o něco víc přínosnější. Budu moc ráda, když na blog zavítají nové blogerky a blogeři a budou se sem rádi vracet.

Tak to je asi všechno. Kdybych na to měla víc času, jakože to mělo být napsané už v 19:00, tak by to bylo určitě lepší. Nevypsala jsem se z toho úplně, ale částěčně ano.

Napiště do komentářů, pokud tu někdo jste a snad se to tady rozjede :D. Ještě založím společný chat a budou mini soutěže.

Na konec tohoto článku a nazačátek oslavy Vás prosím, aby jste vyplnili tento dotazník :)

DOTAZNÍK

Pěknou zábavu přeje Mei-riefel

Pozvánka na 1. narozeniny blogu

13. května 2013 v 16:33 | Mei-riefel(obrázek jsem fotila sama)

Všechny vás tímto zvu. Budu se těšit na každého kdo přijde - sem na blog. Napište prosím do komentářů jestli přijdete, jestli ano dejte si prosím na blog tuto pozvánku.

PS: Na pozvánce chybí háčky, čárky - nemám žádný program, a v pizapu prostě nešly.

Těším se, Mei-riefel

Zápisník jedné lásky

12. května 2013 v 19:51 | Mei-riefel |  Recenze knih
(google)

Autor: Nicholas Sparks
Překlad: -
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 1998

Anotace: Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou.
Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy…

Co se děje a neděje

12. května 2013 v 19:31 | Mei-riefel
Skoro 14 dní jsem nebyla aktivní. Přestěhovala jsem se totiž (Nikdy neříkej nikdy - nechci bydlet v paneláku/bytovce a hop jsem tu, ale jsem ráda :) ) a internet nám zařídili teprve tento pátek.
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter