Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

5 hvězdiček ?

8. března 2013 v 21:14 | Mei-riefel |  téma týdne, moje názory a poznatky
Pěkný večer,

Tento týden mám jarní prázdniny. (možná jsem se o tom už zmiňovala) no a ve čtyři hodiny jsme se se sérou a babičkou a babiččinou kamarádkou a jejím malým synem do bazénu.
Čekala jsem, že prostě přijedem k hale na které bude obří nápis plavecký bazén, ale tady jsme vjeli do dvora a zaparkovali na parkovišti s kašnou. Můj pohled se ukoval k malému zámku. To je bazén ? Ptala jsem se sama sebe.
Vystoupili jsme z auta a prošli dvojitými samootvíracími dveřmi na recepci.

(více celý článek)


Na recepci nás uvítala vysoká blonďatá dáma, která nám poradila kudy k bazénu. Sjeli jsme výtahem do patra -2 a zamířili k bazénové recepci. Tam nás obsloužila starší paní, vše nám vysvětlila, zaplatilo se a mířili jsme do šatny.

Když jsem se osprchovala tak jsem se klepající jak ratlík ploužila k bazénu. Už přes dveře mě uchvátilo jak voda zářila díky krásně modrému bazénu. Byl to čistě plavecká bazén, kolem byli vyhřívané dlažnice pár židlí, jeden sůl a umělé květiny.

Moje sestra už zvesela plavala, tak jsem vlezla do vody. Příjemné překvapení bylo, že o proti většině plaveckých bazénů byla voda teplá. Ne třeba jako ve vaně, ale na bazén to ušlo. Jak jsem plavala tak jsem si všimla maličké výřivky na druhé straně v koutu.
Najednou moje sestra začala panikařit a vykládat babičce, že nemá naušnici. (to už ji jednou spadla asi před dvěma dny doma) Tak si nasadila plavecké brýle a začala se potápět, nenašla ji, ale místo kde by měla být věděla. Tak já jako velký záchranář naušnic! :D jsem si je nasadila a po chcilce jsem ji vylovila.

Potom už jsem se potápěla, plavala, byla ve výřivce a fotila pod vodou.

Po hodině jsme vylezli, vysprchovali se a v šatně se převlékli.


Chtěli jsme se stavit někde na jídle, tak se babička poptala paní na recepci a ta nás navygovala do hotelové restaurace.

Vešli jsme a odložili si kabáty. potom jsme vlezli za číšnický paravát, omylem! :D Tak nás číšník ochotně zavedl ke stolu. Dostali jsme jídelní lístky a když přišel ten milý číšník tak jsme si objednali.

Dala jsem si poloviční porci nějakým bramborových medailonků na smetaně, s jemnými kuřecími plátky.

Na stole jsme měli dva nože a vidličku, skleničku a látkový ubrousek. Babička mi řekla, že ten se rozkládá na klín, že to patří k etice. Většinou, když mi něco spadne tak snad na triko a ne do klína, ne ? Začala jsem s babičkou spekulovat. Další perlička byla, když přinesli na malých talířkách ,,bobek" pomazánky, na vrchu s petrželkou a košík s pečivem. Předkrm.

Užívala jsem si to. A taky jsem si všimla, že jeden číšník nesl víno se skleničkou k paním u stolu vedle nás. Paní víno ochutnala, evidentně ji svědčilo, protožte přikývla a nalil ho ještě do jedné skleničky.

No a potom mi přinesli ten můj zlatý hřeb večera :D já bych to tak nazvala. Číšník mi podal kulatý talíř a na něm byl hlubší oválný talíř na dvou ubrouscích. Na krajích talířku vykukovaly brambory podlité smetanou, na nich byli položené tři malé plátky kuřecího. Celé to bylo zalité lahodným sýrem a navrh byly dvě rostlinky pažitky.
Bylo to výborné! V restauracích jsem snad nikdy jídlo nedojedla, ale dneska ano.

A doma u internetu jsem zjistila, že to byl 5 hvězdičkový hotel. No užila jsem si to, tohle se mi deně nepřihodí. Bylo to poprvé.

Nakonec jedna fotka pro zasmání.:. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Venea Venea | 9. března 2013 v 10:51 | Reagovat

Páni!!Záchranář naušnic:-DDDDD Dobře že ste si to takhle užili;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter