Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Březen 2013

Trocha angličtiny nám neuškodí

18. března 2013 v 17:32 | Mei-riefel
Ahoj,

Rozhodla jsem se vám sem dnes dát česko-anglický článek. Včera byl St. Patrick´s day, tedy irský svátek. Článek vám napíšu, tak jak jsme si ho měli opsat při hodině aj a přeložím ho. Můžete to brát jako zpestření blogu, protože se tu sem tam nějaký ten anglicko-český článek objeví, ale také je to zpestření pro mě. Chci si totiž zlepšit angličtinu. Takže tohle je první věc pro mé zlepšení a taky zapojení do celosvětového projektu Postcrossing - pár článků na toto téma se tu už také objevilo. To je druhá věc. A teď také hledám nějakou stránku, kde by se dal sehnat Penfriend. K tomu mě také trochu postrčila slečna s úžasným blogem o jejím pobytu v Americe, pracuje tam jako OP. (ópérka). Moc se mi ta práce líbí, ale jak psala: Procházka růžovou zahradou to opravdu není. Určitě se na její blog podívejte: http://misuleinusa.blog.cz

A teď už na Patricka! :D. (S tím mým překladem to berte s rezervou. V angličtině se mám ještě co učit. Takže pokud jste zdatnější angličtináři a najdete chybu, napište do komentáře, díky :) )

První starosti

16. března 2013 v 22:59 | Mei-riefel |  Recenze knih

(google)

Autor: Jacqueline Wilsonová
Ilustrace: Nick Sharratt
Překlad: Daniela Feltová
Nakladatelství: BBart
Rok vydání: 2002

Anotace: Líbí se vám, jak vypadáte ? Já myslím, že vypadám příšerně - jsem odporně a nechutně T - L - U - S - T - Á. Moje kamarádky Magda a Naďa si myslí, že jsem blázen - protože samy takovéhle starosti nemají. Magda je úžasná kočka (i když si to kluci někdy nesprávně vykládají). A Naďa vypadá jako modelka - a navíc možná bude na titulní straně jednoho časopisu pro dívky! To jen já jsem sele Sally (moje kamaráky mě někdy něžně oslovují "vepříku Sledo"), takže je nejvyšší čas začít držet dietu. A tentokrát to vydržím, ať se děje, co se děje.
(opsáno přímo z knihy)

Aréna smrti

16. března 2013 v 18:15 | Mei-riefel |  Recenze knih
(google)

Autor: Suzanne Collinsová
Překlad: Zdík Dušek
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2008 (USA)

Anotace: Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají...
V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život.
Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska... Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?
(Fragment)

To jsme my!

12. března 2013 v 22:37 | Mei-riefel
Článek věnovaný dvěma dívkám, znám se s nimi už od školky. Tak tedy pro dvojčata Veneu a Älcine. (Káťu a Léňu), naše přátelství je věčné, doufám!

Nechala jsem se těmito věnovanými články inspirovat u Nikyroovy.

7 DNÍ UMĚLCEM

11. března 2013 v 15:33 | Mei-riefel
Doufám, že jste dobře naladění, protože vám

představuji nový projekt:


více c.č.

Adventní kalendář...

10. března 2013 v 11:39 | Mei-riefel a Venea
Omlouváme se, ale adventní kalendář jsme s Veneou nezvládli. Nebudeme si nic vymýšlet, prostě se nám nechtělo.! Nevím, nevím, kdy se poučím, že nemám dělat soutěže, které nezvládnu. Pro příště věřte, že to promyslím řádně, než se do něčeho pustím. Tak vás to snad neodradilo. Blog ale zažil také pár vydařenách soutěží, třeba velkou letní akci, kdy jste se utkali v souboji o lepší drabble.

Tady pár věcí co jsme stihli. (ani vánoční obrázky jsem sem nedala :OO) jsem hroznáXXXX.Venei Venea :DD.(Válka srdcí)Venei Tália. (Válka srdcí)


od Mei-riefel, stou čepkou Elensea,
s čelenkou Liana z Posvátného stromu.


Mei-riefelina blondýnka Ahena a černovláska Antya.
Z posvátného stromu.

A nakonec nějaká přáníčka, která měla být do Advnentního kalendáře.


Od Venei.


Mei.


Mei.Mei.

Když jaro přišlo na kus řeči

9. března 2013 v 16:24 | Mei-riefel |  Když držím v ruce foťák
V pondělí, v úterý a ve středu už jsem se radovala z toho, že jaro už přišlo. I když se ještě někde nacházejí hromádky sněhu, bylo teplo a slunečno. Jaro k naší smůle přišlo jen na kus řeči. Už od čtvrtka je pod mrakem a mokro.

Za těch pár slunečných dnů jsem si jaro trochu nafotila. Podívejte se do celého článku a napište, která z fotek vás nejvíce upoutala.

Kam to pošlu ?

9. března 2013 v 9:54 | Mei-riefel |  POSTCROSSING
Už jsem se zmiňovala, že jsem začala s Postcrossingem. (více TADY) Nemůžu říct, že úplně naplno, protože jsem ještě neposlala žádný pohled a ani jsem žádný nedostala.

Byla jsem celá nedočkavá, kam budu posílat mojí první pohlednici. Už jsem to opravdu nemohla vydržet, tak jsem si klikla¨na tlačítko, které mi vygeneruje náhodného člověka.

První mi vyjela paní z Ameriky. Jsem moc ráda, že moje první pohlednice půjde hned přes moře. Jenom doufat, že se neztratí. Pohlednici pro ní už mám napsanou a odešlu jí příští týden.
Když už jsem byla v tom losování, vygenerovala jsem si další lidi.
Jako další budu posílat:
  • Ženě do Ruska.
  • do Ukrajiny.
  • do Německa
  • do Nizozemí. (sem už mám taky pohlednici napsanou).

5 hvězdiček ?

8. března 2013 v 21:14 | Mei-riefel |  téma týdne, moje názory a poznatky
Pěkný večer,

Tento týden mám jarní prázdniny. (možná jsem se o tom už zmiňovala) no a ve čtyři hodiny jsme se se sérou a babičkou a babiččinou kamarádkou a jejím malým synem do bazénu.
Čekala jsem, že prostě přijedem k hale na které bude obří nápis plavecký bazén, ale tady jsme vjeli do dvora a zaparkovali na parkovišti s kašnou. Můj pohled se ukoval k malému zámku. To je bazén ? Ptala jsem se sama sebe.
Vystoupili jsme z auta a prošli dvojitými samootvíracími dveřmi na recepci.

(více celý článek)

Vzpomínky 1. kapitola

8. března 2013 v 13:56 | Mei-riefel |  FF KM
Co si dnešní den spestřit mým novým - starým fanfiction na naše oblíbené Křišťály moci ? Už je to dlouho co jsem napsala první kapitolu a jak jsem dnes zjistila - ještě že jsem vám to hned nedala na blog, protože číst po sobě práci vytvořenou skoro před půl rekem, tam se toho dá opravovat.
Pokud se najde někdo, kdo si přečte první kapitolu s názvem Vzpomínky, budu ráda, když se vyjádří ke kapitole v komentářích.

Přeji krásný zbytek dne, Mei- riefel :).

PS: Postavy a děje co se událi, které stvořila M. Burdová si nepřivlastňuji! (většina z vás ví jak FF chodí, ale kdyby náhodou chtěl mít někdo připomínky)
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter