Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Rozhovor s Míšou Burdovou !! :)

24. září 2012 v 17:52 | Mei-riefel
Ahojky je to už dýl asi tak týden :DX co mi Míša odpověděla na otázky pro rozhovor. Moc ti Míšo děkuji, že jsi si našla čas mi odpovědět, je to pro mě čest. ! :))

Tak já už nebudu napínat, příjemné počteníčko a do komentářů můžete napsat jak se vám rozhovor líbil Mrkající.
1. Ahoj
- Ahojky

2.Jak se máš ?
- Docela to jde grin

3.Proč si začala psát a jak psaní vnímáš/ co pro tebe znamená ?
- Psaní byl vlastně takový pokus. Odmala mě bavilo vymýšlet příběhy a jednou jsem si řekla, že bych mohla zkusit takový příběh napsat. Tak vzniklo Poselství jednorožců. Psaní mě úplně pohltilo a dneska je to věc, bez které už si svůj život nedokážu představit.

4.Jak dlouho píšeš ?
- Už 7 let wink

5.Už delší dobu skoro každý píše svou povídku, myslím si, že si to začala zrovna ty (u mě teda jo) jsi ráda? A měla by jsi nějaké rady pro tyto třeba i budoucí mladé spisovatele?
- Samozřejmě je to pro mě čest! Je to skvělý pocit vědět, že do jisté míry inspirujete mladé lidi. Všem těmto povídkářům přeji mnoho štěstí a úspěchů s vlastní tvorbou! Nejdůležitější je psaní a svůj příběh milovat. Potom do něj dáte srdce a nakonec úplně všechno ze sebe.

6. Co máš nejraději za seriál - knihu - film?
- Seriály zbožňuju hodně, koukám na spoustu grin Nejoblíbenější je třeba True Blood, Pretty little liars, Once upon time, Buffy, Stargate SG1, Myšlenky zločince… a kupa dalších grin Knih je taky stovka, ale tady bych jmenovala hlavně Temnou věž od S. Kinga, Pytel kostí od S. Kinga, Čarodějnice z Hex Hall nebo Abhorsenka (G. Nix). No a film samozřejmě Pán prstenů, pak Harry Potter, Transformers, Temný rytíř, Underworld…

7.Znáš nějaký projekt nebo něco čím by jsme mohli pomoci proti týrání zvířat ?
- Takových projektů je naštěstí docela hodně, já bych určitě jmenovala hlavně organizaci Svoboda zvířat nebo projekt Nadace na ochranu zvířat. V obou případech se můžete stát členy, ročně přispívat na ochranu zvířatek, posílat třeba DMS - dárcovská sms na ochranu, nebo si napsat o letáčky, které vám zdarma zašlou domů a vy je potom roznesete do knihoven, čajoven, muzeí a podobná místa, kde by si jich mohli lidé všimnout. Důležité je také podepisování peticí, zkrátka způsobů, jak pomoci, je opravdu hodně. Všechno se dočtete na stránkách těchto organizací. Skvělý je taky projekt Chrti v nouzi, který si můžete najít hlavně na FB.

8.Co by jsi udělala pro světový mír ? Nebo jaký na to máš názor ?
- no světový mír grin Na ten už asi nevěřím grin Přála bych si strašně moc, aby se naše planeta a lidi celkově dali zachránit, ale myslím, že jsme ztracený případ. Ačkoli je stále dost těch, kteří pro dobro něco dělají a za to je moc obdivuju. I já se snažím žít… dá se říct v míru grin

9.Jaký máš názor na sociální síť facebook ?
- obešla bych se bez něho grin Ale zase je to dobrá věc, když chcete něco rychle a snadno dostat mezi lidi, to znamená, že pro mou práci se facebook skvěle hodí. Navíc se tu můžou spřátelit a pokecat lidi, kteří by se třeba nikdy nemohli setkat kvůli vzdálenosti, takže facebook rozhodně neodsuzuju. Rozhodně si ale myslím, že není dobrý, když na něm někdo tráví celý dny nebo několik hodin denně. Čas se dá využít mnohem líp.

10.Jako spisovatelky se tě zeptám co vlastně obnáší vydávání/jak dlouho to trvá? A jaký máš pocit při vydávání.
- Bohužel vydání knihy není nic jednoduchého. Vždycky je to velký a dlouhý boj. Trvá to strašně dlouho (klidně i 2 roky) a musíte se hodně snažit a hodně bojovat, když chcete, aby vaše kniha vyšla v poměrně dobrém čase (alespoň do 1 roku, dřív je to skoro nemožný). Ale vydání pak stojí za to, je to úžasný, nenahraditelný pocit wink

11. A jak se cítíš když posíláš rukopis ještě vydavatelstvím nečtený ?
- Mám smlouvu s Fragmentem, takže posílám rukopisy pouze jim, vždy své stálé redaktorce. Většinou ho posílám s vědomím, že se dostaví opět další vlna kritiky grin Ale asi jsem se už smířila.

12.Chtěla by jsi něco dodat...
- Ani nevím grin Snad jen, že otázky byly opravdu nápaditý a moc děkuju za zajímavý rozhovor wink

13. Mockrát ti děkuji, že sis našla čas zodpovědět na mé otázky je to pro mě veliká čest, děkuji ti a ahoj.

Pa
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kate Kate | Web | 24. září 2012 v 19:11 | Reagovat

V poslední době se to celkem rozmáhá. :D Ale jinak, pěkné. :)

2 Neilin/Aranis Neilin/Aranis | Web | 24. září 2012 v 19:15 | Reagovat

pěkný :D

3 Alcine Alcine | 24. září 2012 v 20:10 | Reagovat

Super :) moc hezké otázky :)

4 Mei-riefel Mei-riefel | 24. září 2012 v 20:44 | Reagovat

díky :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter