Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

rozhovor s Virwen

31. srpna 2012 v 10:40 | Mei-riefel
Ahoj přináším vám rozhovor s Virwen ....

Rozhovor

1. Ahoj
- Ahoj :)

2. Jak se máš?
- Skvěle :)

3. Kdy a proč jsi se rozhodla založit si blog ?
- Blogů jsem měla hned několik. Většinou to bylo proto, že jsem se nudila - ale po týdnu už mě ten blog nebavil a tak jsem ho zase smazala. Tenhle konkrétní blog co teď mám, jsem založila někdy v únoru, roku 2012. Byla jsem rozhodnutá tam psát svojí tvorbu. Na blogu jsem byla jednou. Přidala jsem první tři kapitoly jedné povídky, napsala krátké info o blogu a pak už jsem se tam nevrátila. Někdy v červnu mě to zase chytlo a na tenhle blog jsem si vzpoměla. Oprášila jsem ho pomocí NikyRoovy, která tam dala nový vzhled a od té doby se ho snažim udržovat aktivní :)

4. Jak často spravuješ svůj blog ?
- Snažím se přidat alespoň jeden článek týdne. Občas se do toho ale opravdu pustím a dám třeba pět článků za den.

5. Máš někdy chuť se na blog vykašlat ? Pokud ano, proč ?
- Ano. Občas jsem zoufalá. Přijde mi, že ten bog si dělám sama pro sebe a že tam nikdo nechodí. Pak s ale všimnu, že třeba pr lidí zahlasovalo v nějaký aanketě, popř. mi tam zanechali komentář. Tohle všechno mi vlije "novou krev" do žil a já mám větší chuť dávat na blog články.

6. Píšeš povídku ?
- Ano. Dvě jsou zveřejněny na blogu - Krvavý Internát a Ailla. Pak jště píšu svoji "tajnou" povídku. Tu nechci ani v budoucnosti nikde na internetu zveřejňovat.

7. Proč si začala psát a jak psaní vnímáš/ co pro tebe znamená ?
- Ani nevím. Knihy jsem milovala od malička a přijde mi přirozené, že jsem začala vymýšlet vlastní příběhy.
Psaní pro mě znamená hodně. Člověk se přenese do úplně jiného světa. V tom světě může být cokoliv. Je to něco úžasného :) Nerada bych se toho vzdala.

8. Jak dlouho píšeš ?
- Tak to opravdu netuším. Vždycky jsem vymýšlela svoje příběhy, ale nikdy jsem je nehodila na papír (popř. do počítače :D ) Až teď, snad poslední dva - tři roky, jsem se do toho nějak pustila.

9. Píšeš jen tak pro zábavu a pro ostatní nebo to chceš někam dotáhnout ?
- Aillu a Krvavý Internát dělám pro ostatní. Ale pak zde mám tu svojí "tajnou" povídku. Tu bych htěla dopsat (mám to dokonce rozdělené na díly :) ) a pak jí poslat do nějakého nakladatelství. Uvidíme zda se to schválí. Určitě chci ale jednoho dne vydat knihu. Pak - podle toho jak se bude prodávat - bych jich napsala víc. Ale nic ještě není daný.

10. Z jakého důvodu to chceš někam dotáhnout ?
- Protože knížky jsou můj život. Bylo by úžasný, kdyby se povedlo, že by mě knížky živili... To by se asi splnil můj největší sen :)

11. Měl/a by jsi nějakou radu pro ostatní ohledně psaní nebo blogu ?
- Hlavně to nevzdávejte ;) Jednou mi kamarád řekl: "Věř, běž a dokážeš." A když jsem k tomu přidala svoje: "Bez tmy bychom nikdy neviděli hvězdy" vyšel mi z toho návod na spokojený život :)

12. Znáš M. Burdovou ?
- Ano znám.

13. Co říkáš na její psaní a knihy ?
- Píše úžasně. Mám jí hrozně ráda a jednou - až budu mít víc peněz - bych si od ní chtěla koupit každou knihu, kterou vydá. Je to obdivuhodná spisovatelka - je to jediná česká spisovatelka, od které ty knihy přímo hltám. Mám jí jako takový svůj menší vzor. Líbí se mi, že není až tolik slavná - jako například Christopher Paolini. Díky tomu si může v klidu vyrazit po městě a nikdo jí neotravuje (maximálně jeden, dva lidi... ) To je taky důvod, proč chci být spisovatelkou.

14. Co máš nejraději za seriál - knihu - film
- Knihu. Tam člověk vidí černé na bílém (pokuď barva papíru není jiná :D ) jak seten člověk cítí, co mu běží hlavou. A člověk není spoután obrazem, zatímco ve filmu máte dané jak ta postava vypadá. A jak vypadá to prostředí. Ale já si ho mnohokrát představuji jinak...

15. Čím chceš jednou být ?
- Spisovatelka je teď "Plán A". Na tom pracuju. Líbí se mi, že člověk není až tak slavný. Když by mi to nevyšlo, chtěla bych překládat knížky. Nebo vlastnit knihkupectví. A nebo vystudovat Ekonomku a někde se prostě uchytit. Možností mám spoustu (mám několik plánů... Mám až "Plán F" ;) )

16. Znáš nějaký projekt nebo něco čím by jsme mohli pomoci proti týrání zvířat ?
- Bohužel ne konkrétní. Ale když se kouknete na oficiální stránky M. Burdové tak tam je spousta projektů a peticí (až budu dospělá určitě se chci do těchto projektů aktivně zapojovat ;) )

17. Co by jsi udělala pro světový mír ?
- Asi cokoliv. Ale myslím, že se vždy najde někdo, kdo bude chtít válčit...

18. Tvůj názor na facebook ?
- Díky facebooku jsem poznala tolik zajímavých lidí :) A taky jsem díky němu zůstala v kontaktu s mým hodně dobrým kamarádem. Ano, facebook ničí vztahy, ale záleží na om, co všechno mu dovolíme (s nejlepšíma kamarádkama si tam třeba píšu minimálně a pak pořád máme co říct tváří v tvář :) )

19. Chceš ještě něco říct ? Tvůj blog/ přezdívka (Kdyby někdo chtěl zavítat na tvé
stránky)
- No tak mám blog http://vitwen.blog.cz/ ale moje přezdívka není Vitwen ale Virwen. Vymyslela to právě Míša Burdová :) No a asi, když už na tom blogu budete a budete mít nějaký názor (na článek, na moje psaní nebo tak ) tak mi napište komentář. Díky tomu pak mám větší chuť psát na ten blog...
Jo a taky si pamatujte: Bez tmy, bychom nikdy neviděli hvězdy :)

20. Tak to je vše, moc ti děkuji za rozhovor, Ahoj
- Já ti děkuju... :) Ahoj :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | 31. srpna 2012 v 12:50 | Reagovat

Zajímavý rozhovor, jdu si ještě přečíst ten s Veneou.

2 Tonča Tonča | Web | 31. srpna 2012 v 15:15 | Reagovat

Povedený rozhovor, Bez tmy bychom neviděli hvězdy, nádhera ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter