Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Vyhlášení prvního kola za letní akci

28. července 2012 v 21:04 | Mei-riefel
Ahojda přináším vám vyhlášení za 1. kolo v letní akci. Nebudu vás nijak napínat, ale nejprve si připomeňme kdo ským byl a co jste měli za slova:

Venea - Kyuunde (3)
Virwen - Nikaroovy (1)
Carla - Älcine - Kačka (2)
Ariven - Flexi - Citrin (5)

1- procházka, obrys postavy, smrt, procitnutí, jiný pohled
2- prázdniny, tábor, láska, po roce, přátelství
3- výlet, loď, bouře, sen, blouznění
5- film, noc, jiný svět, sen či skutečnost, nerozhodnost

(Měli jsme dvě trojice, ale nakonec je jen jedna, protože ani po 14 dnech nedorazilo drabble od Kačky, takže ji vyřazuji...)

Z trojice postupují dva účastnící. !

tak tedy: Venea:
Výlet. Slovo, které má rád snad každý. Vždyť přece výlet je něco nového, výlet je nové poznání. Ale ne když jste tam s nevlastním otcem. Někdy bych si přála bejt tam dole pod tou lodí , kterou můj nevlastní otec vypůjčil pro ten "výlet". Malá kocápka kde nemáte žádné soukromí. A můj otec si myslí že mě tím nějak ohromí.. Ze severu to vypadalo že bude bouřka. Otec zavolal něco jako "Rychle pod palubu". Jakoby to nějakou palubu mělo. Sen, to bylo to co jsem si teď přála. Radši bych blouznila, než abych vnímala to co se tady děje..

Kyuunade:
Náhle se rozrazily dveře a drobná dívka se rychle postavila.

,,Moje holčičko. Jedeme na výlet lodí a to hned." Řekla posmutněle, ale rázně, popadla svou dceru a vyšly ven. Jedním pohledem jí matka oznámila, že je s otcem konec a že žádné otázky nechce slyšet. Došli k molu a před ní stála obrovská loď
.
,,Bude se ti to líbit." Řekla jí matka. Ona už blouzní. V téhle blížící se bouři na výlet? Nic ale nenamítala a jen přikývla. Hned jak vyjeli, nastala pořádná bouře. Loď se kymácela. Náhle dívka uviděla obrovskou skálu před nimi. To je zlý sen, a narazil.

Tak z této dvojice postupuje Venea zaujalo mě to tak v celku a věty samotné, moc se mi to líbí. Drabble od Kyuu se také povedlo :))

Nikaroovy:
Šla jsem se projít, když jsem dostala tu potřebu kreslit. Ruka mě šíleně pálila.. Kresli v hlavě! Napadlo mě. Tak jsem to zkusila. Zavřela jsem oči a kreslila. Obrys postavy… Jak mi to mělo něco vysvětlit? Vše jsem ale pochopila, když jsem byla napadena. Za mnou se objevil muž a náhle mi bodl dýku do zad. Myslela jsem, že smrtí vše končí.. Ale jsem jiná. Vždy mi připadalo mé jasnovidecké umění podlé… Snad díky jemu jsem nyní ucítila procitnutí. Nemůžou mě zabít, jsem na to příliš cenná. A od těch dob mám na své nadání zcela jiný pohled. Krásnější pohled.

Virwen:
Jednoho dne jsem šla na procházku s pomocným psem. Jsem totiž
hluchá. V jednu chvíli jsem uviděla za mnou obrys postavy. Bála jsem
se, ale nedala jsem na sobě nic znát. Postava se blížila. Smrt, jak
se můj pes jmenoval, zavrčela. Raději jsme s ní couvala do silnice.
Najednou jsem cítila náraz. Pak už byla tma.


Pomalu jsem procitla. Okolo mě zářilo světlo. Až z něj bolely oči.
Světlo pomalu sláblo a já viděla, jak vedle mě u silnice stojí žena.
Ze zad jí vyrážela křídla. Já se rozhlédla okolo sebe. Byl to jiný
pohled
na svět. Smutný to pohled.

Tak tato dvojice... uf :DD Obě dvě naprosto zajímavé, krásné a originální!!! Přeci jenom nápad Nikyroovy mě zaujal více. Takže Verunko - postupuješ :))

Carla:
Je to rok, co se můj život změnil.Vzpomínám jak ke mně Rosemarry o prázdninách přiběhla. Opakovala:
"Heidi, jedu na tábor!" Nechápala jsem, co tím myslí, potom jsem uviděla kufry. Zaradovala jsem se. Jedeme na výlet? Ne, já nejela, opustila mě.O týden později v domě propukl zmatek, stále se objevovala auta ze kterých vystupovali černě odění dvounožci. Z domu se stále ozýval pláč a já už nedostávala ani najíst. Má láska k lidem se vytrácela. Začali mě bít, uvědomila jsem si jak jsou dvounozí krutí.Teď po roce, na jiném místě je mi jasné že v životě je přátelství vzácné.

Älcine:
Už se nemohu dočkat přemítala si v hlavě Michel. Právě seděla v autobuse který mířil na letní tábor.Těšila se že se znovu po roce setká se svými přáteli. A navíc tam minulý rok potkala jednoho kluka jménem John. Poté zavřela oči a snažila se usnout. Ze spánku ji však probral hlas její kamarádky Elis jak na ni volá "jsme tu, jsme tady jooo" venku na ni už čekali její přátelé všichni se kolem ní seběhli . objímali se vyprávěli si co celou tu dobu dělali. Najednou k ní přispěchal John řekl chyběla jsi mi!

No... Z této dvojice postupuje Carla, její drabble je tak krásné... a originální, je z pohledu pejska (pro vysvětlení), ale co se týče drabblu Älcine je také krásné, hezlý výběr slov a krásný konec .), ale drabble od Carli...

Ariven:

Nevnímala jsem film v televizi, chtělo se mi spát. Ale najednou jsem byla bdělá. Byla noc, stála jsem na ulici v neznámém městě, v jiném světě. Někdo vyslovil mé jméno. Otočila jsem se a za mnou stál kluk s bílou květinou v ruce.Zastrčil mi květ do vlasů a začal mluvit řečí, kterou neznám. Pak zmlkl a pokusil se mě políbit! Zaváhala jsem, nenávidím svou nerozhodnost. Nakonec jsem se podvolila, ale když se naše rty setkaly, vše zmizelo. Ležela jsem na pohovce. Byl to jen sen. Když jsem vstala, vypadl mi z vlasů bílý květ. Tak byl to sen či skutečnost?

Flexi:
Byla noc a ona se dívala na film.
Nebyla unavená ani ospalá, a tak jí napadlo, že se půjde projít. Byla však nerozhodná. Nevěděla jestli má jít, nebo ne. Nakonec přece jen vyšla z domu do chladné noci. Zamířila do parku, kam také za chvíli došla. Chtěla se posadit ale zaslechla hluk. S křoví na ní vyskočil muž v černém a přiložil jí hlaveň pistole ke spánku. Zatočila se jí hlava. Na chvíli si připadala jako v jiném světě.
Když znovu otevřela oči, vyděšeně se rozhlížela kolem, ale nikdo tu nebyl. Položila si zvláštní otázku.
Byl to sen či skutečnost?

Citrin:
Na nebi zazářily hvězdy. Nastala noc. S pochybami mu hleděla do očí.
"Pořád mi nevěříš." Nebyla to otázka. Už nerozhodnost, která z ní vyzařovala, mu to dokázala.
Zavrtěla hlavou. "Pořád mám pocit, jako by to byl jen hloupí žert… Víš, jako se to děje v těch pitomých filmech, kdy si kluk z holky vystřelí a…" zarazila se v polovině věty.
"Když jsem s tebou," pokračoval, jako by ji neslyšel, "je to jako jiný svět a pořád si říkám - sen či skutečnost? Věř mi - miluji tě!"
Otočila se k němu zády. Nevěděla co říct. Nevěděla, zda věřit. "Tak mi dej čas."

Jediná trojička, postoupí dvě holčiny... a to Ariven a Citrin. U Ariven se mi moc líbí nápad s květem a u Citrin takové to procítěný s pochybami... A drabble Flexi je hezké, ale ty dvě se mi prostě líbili více :))Takže shrnutí postupujících: Venea, Nikaroovy, Carla, Ariven a Citrin. Zítra by se tady mohla objevit nová dvojice a trojice.
Nejsem žádný odborník, takže to co jsem k drabblům napsala je čisě můj názor :) Budu ráda když do komentářů napíšete vaše pocity z 1. kola co se vám líbilo co ne a tak.
A vy kteří jste vypadli - klidně soutěž sledujte dále, protože všichni posíláte krásné drabble. Všem se vám moc povedli ! :)
Těším se na další kolo,
vaše Mei-riefel:*

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ariven ariven | Web | 28. července 2012 v 21:14 | Reagovat

Jé, já nejsem jediná, kdo chce dneska něco vyhlašovat!!! Teď jsem ten článek jen tak proletěla, ale z těch drabblů, které jsem si přečetla, mě zaujalo hlavně to Carlino. Někdy si to určitě ale přečtu všechno! Už se těšim na další zadání :)

2 Venea Venea | Web | 28. července 2012 v 21:33 | Reagovat

:D ale proti holkám nemám nejmenší šanci :DD
jinak všechny drabble sou krásný! :) osobně se mi ale nejvíc líbí nápad Carli a NikaRoovy. Příjdou mi  strašně originální! :)
Všechny jsou ale hezký ! :)

3 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 28. července 2012 v 22:40 | Reagovat

Jůů, dneska všichni vyhlašujou! A já mám dneska nějaký úspěch... Blahopřeju všem ostatním postupujícím. Jsem zvědavá na zítřek...
Mimo to... Všechny drabbly byly vážně moc pěkné! :-)

4 Karla de E-mentalis Karla de E-mentalis | Web | 29. července 2012 v 10:13 | Reagovat

Děkuji za pochvaly děvčata,mě se osobně nejvíce líbily drabble od Kyuunade a NikaRoovy, ale jak už Mei říkala, je to jen o názoru. :D Jinak všechny byli úžasné a už se bojím koho mi vybereš....

5 Virwen Virwen | Web | 29. července 2012 v 12:03 | Reagovat

Snad ve všem souhlasim s Mei-Riefel.. :D Soutěž sledovat budu.. :D Protože jsem hrozně zvědavá, kdo nakonec všecno vyhraje.. D: (mám teda v hlavě jméno, ale řikat ho nebdu :D )

6 Kate Kate | Web | 29. července 2012 v 17:04 | Reagovat

Všechny jsou moc krásné. Měla jsi opravdu těžké rozhodování. :) Já nejsem ani tři dny pryč a už je tu vyhlášení...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter