Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

Červenec 2012

2. část PPS

30. července 2012 v 17:16 | Mei-riefel |  Projekt... PŘÍBĚHY SNEM :))
No konečně po tak dlouhé době vám přináším 2. část projektu.

Můžete se účastnit i vy kteří jste se neúčastnili první části Mrkající !

Tato část nebude soutěživá.

O co půjde: Na mail mi každý zašlete 5 vašich oblíbených knih. ( i s autorem) - pozn.: neposílejte celé trilogie jako PJ 1,2,3 na bo KM, nebo od S. Meyerové celo ságu, prostě z trilogií nebo tetralogií, ... posílejte jednu knihu, ok ? :D

Posílejte do pátku 3.8. 2012. (možná se prodlouží)

Nominované knihy si budu zapisovat, po ukončení sečtu hlasy, kolikrát se jaká kniha objeví.
A podle toho udělám seznamy nejčtenější knihy, méně a nejméně. Seznamy zde zveřejním.
Podle toho kolik se vás zůčastní utvořím tabulky. (to ještě uvidíte)

Tak zasílejte zasílejte.

Do mailu připište přezdívku ! Protože to budou nejčtenější knihy v okruhu lidí co se přihlásí, je jasné, že celosvětové to nebude :DD

vaše Mei-riefel :)) (účastnit se budu také)
Doporučení :DD

29. července 2012 v 12:57 | Mei-riefel
Chtěla bych vám spíše pisálkům doporučit bomboby: JOJO mixle pixle !

Ano - čtete dobře ! :DD
Jde o to, že pro nás pisálky to má jisté výhody...

Dá se procvičovat psaní né tak úplně, ale když si poslepu z pytlíku vylosujete třeba tři bomboby tak se na tě pak dá psát něco jako drabble a když to napíšete tak si je sníte.

Sama jsem to vyzkoušela je to zábava. Mrkající


Jen takový tip...

vaše Mei-riefel :))

2. kolo - letní akce

29. července 2012 v 12:46 | Mei-riefel
Je to tu ! :DD :) druhé kolo v letní akci, určitě jste napjatí jak se mi podařilo vás vylosovat ... nebudu napínat...

Ariven - Nikaroovy ( nedůvěra, pohled, soucit, pravda, zlost )
Venea - Carla - All ( tlukot, nádech, neznámé místo, výkřik, výpad )

pozn.: All- nová přezdívka Citrin

Opět: ať se daří a hlavně baví ! :)

A aby jste neřekli, že si tady na vás vymíšlím šílená slova :DD, taky nějaké drabble napíšu :P :))

drabble zasílejte do pátku 3.8. 2012 Mrkající

mail: vircovaadela@seznam.cz

vaše Mei-riefel .)

Vyhlášení prvního kola za letní akci

28. července 2012 v 21:04 | Mei-riefel
Ahojda přináším vám vyhlášení za 1. kolo v letní akci. Nebudu vás nijak napínat, ale nejprve si připomeňme kdo ským byl a co jste měli za slova:

Venea - Kyuunde (3)
Virwen - Nikaroovy (1)
Carla - Älcine - Kačka (2)
Ariven - Flexi - Citrin (5)

1- procházka, obrys postavy, smrt, procitnutí, jiný pohled
2- prázdniny, tábor, láska, po roce, přátelství
3- výlet, loď, bouře, sen, blouznění
5- film, noc, jiný svět, sen či skutečnost, nerozhodnost

(Měli jsme dvě trojice, ale nakonec je jen jedna, protože ani po 14 dnech nedorazilo drabble od Kačky, takže ji vyřazuji...)

Z trojice postupují dva účastnící. !

tak tedy: Venea:
Výlet. Slovo, které má rád snad každý. Vždyť přece výlet je něco nového, výlet je nové poznání. Ale ne když jste tam s nevlastním otcem. Někdy bych si přála bejt tam dole pod tou lodí , kterou můj nevlastní otec vypůjčil pro ten "výlet". Malá kocápka kde nemáte žádné soukromí. A můj otec si myslí že mě tím nějak ohromí.. Ze severu to vypadalo že bude bouřka. Otec zavolal něco jako "Rychle pod palubu". Jakoby to nějakou palubu mělo. Sen, to bylo to co jsem si teď přála. Radši bych blouznila, než abych vnímala to co se tady děje..

Kyuunade:
Náhle se rozrazily dveře a drobná dívka se rychle postavila.

,,Moje holčičko. Jedeme na výlet lodí a to hned." Řekla posmutněle, ale rázně, popadla svou dceru a vyšly ven. Jedním pohledem jí matka oznámila, že je s otcem konec a že žádné otázky nechce slyšet. Došli k molu a před ní stála obrovská loď
.
,,Bude se ti to líbit." Řekla jí matka. Ona už blouzní. V téhle blížící se bouři na výlet? Nic ale nenamítala a jen přikývla. Hned jak vyjeli, nastala pořádná bouře. Loď se kymácela. Náhle dívka uviděla obrovskou skálu před nimi. To je zlý sen, a narazil.

Tak z této dvojice postupuje Venea zaujalo mě to tak v celku a věty samotné, moc se mi to líbí. Drabble od Kyuu se také povedlo :))

Nikaroovy:
Šla jsem se projít, když jsem dostala tu potřebu kreslit. Ruka mě šíleně pálila.. Kresli v hlavě! Napadlo mě. Tak jsem to zkusila. Zavřela jsem oči a kreslila. Obrys postavy… Jak mi to mělo něco vysvětlit? Vše jsem ale pochopila, když jsem byla napadena. Za mnou se objevil muž a náhle mi bodl dýku do zad. Myslela jsem, že smrtí vše končí.. Ale jsem jiná. Vždy mi připadalo mé jasnovidecké umění podlé… Snad díky jemu jsem nyní ucítila procitnutí. Nemůžou mě zabít, jsem na to příliš cenná. A od těch dob mám na své nadání zcela jiný pohled. Krásnější pohled.

Virwen:
Jednoho dne jsem šla na procházku s pomocným psem. Jsem totiž
hluchá. V jednu chvíli jsem uviděla za mnou obrys postavy. Bála jsem
se, ale nedala jsem na sobě nic znát. Postava se blížila. Smrt, jak
se můj pes jmenoval, zavrčela. Raději jsme s ní couvala do silnice.
Najednou jsem cítila náraz. Pak už byla tma.


Pomalu jsem procitla. Okolo mě zářilo světlo. Až z něj bolely oči.
Světlo pomalu sláblo a já viděla, jak vedle mě u silnice stojí žena.
Ze zad jí vyrážela křídla. Já se rozhlédla okolo sebe. Byl to jiný
pohled
na svět. Smutný to pohled.

Tak tato dvojice... uf :DD Obě dvě naprosto zajímavé, krásné a originální!!! Přeci jenom nápad Nikyroovy mě zaujal více. Takže Verunko - postupuješ :))

Carla:
Je to rok, co se můj život změnil.Vzpomínám jak ke mně Rosemarry o prázdninách přiběhla. Opakovala:
"Heidi, jedu na tábor!" Nechápala jsem, co tím myslí, potom jsem uviděla kufry. Zaradovala jsem se. Jedeme na výlet? Ne, já nejela, opustila mě.O týden později v domě propukl zmatek, stále se objevovala auta ze kterých vystupovali černě odění dvounožci. Z domu se stále ozýval pláč a já už nedostávala ani najíst. Má láska k lidem se vytrácela. Začali mě bít, uvědomila jsem si jak jsou dvounozí krutí.Teď po roce, na jiném místě je mi jasné že v životě je přátelství vzácné.

Älcine:
Už se nemohu dočkat přemítala si v hlavě Michel. Právě seděla v autobuse který mířil na letní tábor.Těšila se že se znovu po roce setká se svými přáteli. A navíc tam minulý rok potkala jednoho kluka jménem John. Poté zavřela oči a snažila se usnout. Ze spánku ji však probral hlas její kamarádky Elis jak na ni volá "jsme tu, jsme tady jooo" venku na ni už čekali její přátelé všichni se kolem ní seběhli . objímali se vyprávěli si co celou tu dobu dělali. Najednou k ní přispěchal John řekl chyběla jsi mi!

No... Z této dvojice postupuje Carla, její drabble je tak krásné... a originální, je z pohledu pejska (pro vysvětlení), ale co se týče drabblu Älcine je také krásné, hezlý výběr slov a krásný konec .), ale drabble od Carli...

Ariven:

Nevnímala jsem film v televizi, chtělo se mi spát. Ale najednou jsem byla bdělá. Byla noc, stála jsem na ulici v neznámém městě, v jiném světě. Někdo vyslovil mé jméno. Otočila jsem se a za mnou stál kluk s bílou květinou v ruce.Zastrčil mi květ do vlasů a začal mluvit řečí, kterou neznám. Pak zmlkl a pokusil se mě políbit! Zaváhala jsem, nenávidím svou nerozhodnost. Nakonec jsem se podvolila, ale když se naše rty setkaly, vše zmizelo. Ležela jsem na pohovce. Byl to jen sen. Když jsem vstala, vypadl mi z vlasů bílý květ. Tak byl to sen či skutečnost?

Flexi:
Byla noc a ona se dívala na film.
Nebyla unavená ani ospalá, a tak jí napadlo, že se půjde projít. Byla však nerozhodná. Nevěděla jestli má jít, nebo ne. Nakonec přece jen vyšla z domu do chladné noci. Zamířila do parku, kam také za chvíli došla. Chtěla se posadit ale zaslechla hluk. S křoví na ní vyskočil muž v černém a přiložil jí hlaveň pistole ke spánku. Zatočila se jí hlava. Na chvíli si připadala jako v jiném světě.
Když znovu otevřela oči, vyděšeně se rozhlížela kolem, ale nikdo tu nebyl. Položila si zvláštní otázku.
Byl to sen či skutečnost?

Citrin:
Na nebi zazářily hvězdy. Nastala noc. S pochybami mu hleděla do očí.
"Pořád mi nevěříš." Nebyla to otázka. Už nerozhodnost, která z ní vyzařovala, mu to dokázala.
Zavrtěla hlavou. "Pořád mám pocit, jako by to byl jen hloupí žert… Víš, jako se to děje v těch pitomých filmech, kdy si kluk z holky vystřelí a…" zarazila se v polovině věty.
"Když jsem s tebou," pokračoval, jako by ji neslyšel, "je to jako jiný svět a pořád si říkám - sen či skutečnost? Věř mi - miluji tě!"
Otočila se k němu zády. Nevěděla co říct. Nevěděla, zda věřit. "Tak mi dej čas."

Jediná trojička, postoupí dvě holčiny... a to Ariven a Citrin. U Ariven se mi moc líbí nápad s květem a u Citrin takové to procítěný s pochybami... A drabble Flexi je hezké, ale ty dvě se mi prostě líbili více :))Takže shrnutí postupujících: Venea, Nikaroovy, Carla, Ariven a Citrin. Zítra by se tady mohla objevit nová dvojice a trojice.
Nejsem žádný odborník, takže to co jsem k drabblům napsala je čisě můj názor :) Budu ráda když do komentářů napíšete vaše pocity z 1. kola co se vám líbilo co ne a tak.
A vy kteří jste vypadli - klidně soutěž sledujte dále, protože všichni posíláte krásné drabble. Všem se vám moc povedli ! :)
Těším se na další kolo,
vaše Mei-riefel:*


Hugo a jeho velký objev

20. července 2012 v 11:01 | Mei-riefel |  téma týdne, moje názory a poznatky
Hugo a jeho velký objev- krásný film. Doporučuji Mrkající.
Byli jsme na něm se školou snad nikomu se nelíbil, ale mě ano také Venee a Älcine.
Ve fimu je spoustu pravdivých slov a je velice inspirativní.

Film je o chlapaci Hugovi, žije jakoby v hodinách na velkém nádraží v starší době Paříže. Každý den se o ně poctivě stará.
A usiluje o opravení takového robota po jeho otci...

Je to trochu složitější tak tady video: http://www.youtube.com/watch?v=P9OZU3NPmww

Co se mi nejvíce líbilo ?: Jak Hugo své kamarádce řekl něco jako...

Stroj nemá ani jednu součástku navíc, každá tam má svou funkci. Někdy přemýšlím, že svět je jeden velký stroj, takže nikdo nejsme zbyteční, každý tu pro něco jsme...

Optimismus/ pesimismus

18. července 2012 v 10:49 | Mei-riefel |  téma týdne, moje názory a poznatky
Optimismus v dnešní době ... Nedokážu říct kolik lidí je spíše optimistických než pesimistických..., ale řekla bych, že možná rodiče jako první věc napadne s pesimistického pohledu. Málé děti bych řekla, že svět vidí jako procházku růžovou zahradou, žádé starosti... Ne ovšem všechny, vezmem si na příklad děti s Afriky...

Když venku nění nejlépe jako třeba teď tady u nás. Někdo řekne (spíše pesimista): božínku, to je zase celý den někde ...
Optimista: alespoň si dnes uklidim doma nebo mám čas na domácí práci, mohu dočíst v klidu knihu, podívám se na super film,...

Ale ne jeden názor, třeba na to počasí, nebo když má někdo mizernou náladu musí hned znamenat, že je pesimista !!!

Mě v pondělí kamarádka řekla, že sem takovej pesimista a druhá kamarádka řekla, že nejsem. A z čeho to vyplynulo: šli jsme z Pizzi a já nechtěla jít přes park a pak jsme se začali bavit o tom, že ta první kamarádka (no Carlička to byla), že má ten park ráda, druhá kámoška (Venea) řekla, že taky a třetí (Älcine) taky. Já řekla, že ne, protože tam sedávaj na lavičkách lidi, které nemám ráda, bývalí deváťáci a tak.... a nerada kolem nich chodim.
A hned ty seš Áďo takovej pesimista !

:DD Holky to neměla bejt, žádná narážka, jo ?? o.O Prostě jsem si na to zrovna vzpomněla a je to jako téme týdne.


A co vy - jste spíše optimisti nebo pesimisti ?? :DD (odpovídejte v anketě) popřípadě realista

Letní akce, začínáme .)

14. července 2012 v 21:59 | Mei-riefel
Ahoj :) tak teď se dozvíte s kým budete ve dvojici- je i jedna trojice (přihlásilo se vás pouze jedenáct).

Hotové drabble na mail: vircovaadela@seznam.cz, do neděle 22.7.

takže a teď dvojice (Bylo vylosováno,- a netřeste se nad soupeřem, prostě se zúčastnětě, buďto postoupíte nebo ne. Hlasování nebude formou ankety! Budu vybírat já. (vy to snad nejste- ale pošli mi hlásek-zabere to jen pár minut.... blala, tomu se raději vyhnu.- číslo v závorce je číslo slov pro drabble):
Citrin už mi poslala čímž už nemůře být s Kačkou. Kačka je tedy sama takže ji přiřazuji k Carle a Älcine. Tím také padají slova pro drabble s číslem 4.

Venea - Kyuunde (3)
Virwen - Nikaroovy (1)
Carla - Älcine - Kačka (2)
Ariven - Flexi - Citrin (5)

1- procházka, obrys postavy, smrt, procitnutí, jiný pohled
2- prázdniny, tábor, láska, po roce, přátelství
3- výlet, loď, bouře, sen, blouznění

5- film, noc, jiný svět, sen či skutečnost, nerozhodnost


Ať se daří a hlavně baví. :)) Mrkající

Zpátky ... :))

14. července 2012 v 16:57 | Mei-riefel
Ahojda tak jsem zpátky z Kosti. Bylo to super. Děkuji Venea a Alcine. :)) <3
Hráli jsme různé hry a bojovky- samozřejmně stezky odvahy nechyběli. Ta první byla v pohodě, ale ta druhá... no hledat v 11 v noci poklad v údolí u lesa ve skalním domečku ??

Jinak chtěla jsem si psát deník jak myslíte, že to dopadlo. A psaní? radši se neptejte ...

A jak si zatím užíváte prázdniny ??
PS: dnes se možná dočkáte další části k šesté kapitole Posvátného stromu .)

6. kapitola, 2.část

7. července 2012 v 7:45 | Mei-riefel |  Posvátný strom
Ahoj, tak toto je přednastavený článek s 2. částí 6 kapitoli. Doufám, že si ji užijete a i když jsem pyč klidně komentujte, budu jen ráda. Přes prázdniny se také objeví anketa "jakou máte nejraději postavu z Posvátného stromu ?" tak to jen takové oznámení, přidala bych ji už teď, ale ještě jsem sem nepřidala kapitolu, kde se objeví další postava a bez ní to udělat nechci, myslím, že by ste si ji mohl někdo oblíbit.
Tak ahoj, užívejte prázdniny :)
Mei-riefel
PS: nakonec 6. kapitola bude mít 3. části

Neodvážila se otočit. Chtěla zakřičet, ale vyschlo ji v krku. Rozeběhla se. V tu chvíli cítila na rameni něčí dlaň. Málem se jí zastavilo srdce. Drtilo ji to snad klíční kost. Začalo ji to přitahovat zpět k jezeru. Začala sebou škubat. ,,Pust mě" zasyčela. Otočilo ji to k sobě. Rychle zavřela oči.
,,Copak, copak princezničko, snad se nebojíš ?" zase to promluvilo. Zhluboka se nadechla. Pomalu oči otevřela. Stála před ní žena. Na první pohled bylo vidět že to není, ale člověk. Měla nazelenalou kůži, mezi prsty blány a byla zahalena pouze chaluhami. Mokré vlasy ji spadali do zad, barvou byli o něco tmavší než její kůže. Falešně se na ni usmála, Liana se pořád snažila vymanit z jejího sevření, nedařilo se jí to, žena měla pevný stisk.
,,Co po mě chceš" snažila se aby její hlas zněl pevně. Žena ji probodla černýma očima. ,,Nehraj si semnou moc dobře víš co!" ,,Ne přísahám, nevím, ale" ,,To by stačilo" křikla žena a chytila ji za vlasy. Když si Liana uvědimila kam ji táhne, zakřičela co nejvíc mohla. Žena jí brutálně za vlasy škubla. Lianě vytryskli slzy, spatřila jak se k ní žene Noren a něco na ni křičí. To už, ale zaplula pod hladinu a všude byla pouze tma.

Bleskurychle seběhl stráň. Skočil do vody. Pod hladinou otevřel oči. Nikde ji neviděl. Vyplul zpět na hladinu. ,,Liano" zoufale zakřičel. V tom ji spatřil. O deset metrů dál se vynořila ženská a topila Lianu. Ječela na ni ,,Za všechno může ten tyran, je to tvůj otec, slyšíš mě? Tvůj otec a ty se tady opovažuješ ještě se ukázat. Teď se hezky pomstím, hezky tě tu utopím, rozumíš" škubala s Lianou a střídavě jí nořila pod hladinu. Drásala ji obličej.
Noren nevěřil svým očím. Doplaval k té ženské. ,,Okamžitě ji pusť" zahřměl. Žena se na něj ani nepodívala a pokračovala ve své činnosti dál. Noren neváhal chytnul ženskou za vlasy a odstrčil ji. Popadl Lianu a plaval s ní ke břehu. Už tam skoro byl. Žena mu, ale skočila po krku a začala ho topit. Přetahoval se sní, ačkoliv měla velkou sílu, tak byl pořád silnější. Silně ji odkopl nohou, to už byl na břehu vytáhl Lianu ven. Ohlédl se. Žena zaplula pod hladinu. Kopanec byl asi silný.
Pohladil Lianu po tváři. Teď ji poskytoval umělé dýchání přerušil ho, ale Antyinin hlas. Černovláska k němu běžela s Elenseou v patách. Cestou pár krát klopýtla. ,,Norene, pozor" křičela. ,,Rychle! Vem Lianu a běž, dělej."

Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter