Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

6. kapitola, 1. část

29. června 2012 v 22:54 | Mei-riefel |  Posvátný strom
Přidávám šestou kapitolu, je to jen část. Doufám, že si to užijete. Přidávám ji dnes, aby jsme oslavili ty prázdniny. A tuto kapitolu bych chtěla věnovat vám všem, kteří navštěvujete můj blog a líbí se vím povídka Posvátný strom, také bych vám chtěla poděkovat za krásné komentáře. Děkuju <3 :))
A Virwen také ji přidávám kvůli tobě, aby si si vzpomněla ... :D

Příjemné čtení...

Mei-riefel

6. Arles
Procházeli malou uličkou. V Arles. Vesnice se rozkládala na kraji Garlivského hvozdu.
Nebylo vidět živáčka. Vanul větřík bylo to tam tak ponuré, bez života. Elensea viděla ustrašené tváře vykukující z po za okna v bezpečí domova.
Vše tam bylo tak přírodní. V lesní zelené a hnědé barvě.
V zahrádkách rostla spousta bylin. Okrasné květy se našli jen zřídka. Domy se nenacházeli pouze na zemi, ale i v korunách stromů. Opravdu a zdáli se obydlenější. ,,Co jsem říkal" ušklíbl se Noren. ,,Měl si pravdu, ale jak to?" nechápala Elensea. Noren mlčel, znamenalo to že neví, mírně pokrčil rameny.
Došli až na konec ulice. Na rohu se tyčil o něco víš než ostatní domy, hostinec. Liana na něj upozornila, vzala za kliku. Dveře byli zamčené. Povitáhla obočí. Zaklepala. Po chvíly se dveře pootevřeli. Vykoukla mužská hlava. Muž byl starší, kolem čtyřiceti let. Ušklíbl se. V očích měl, ale strach. ,,Co chcete?" zahřměl. Liana o krok ucouvla. Noren ji odstrčil za sebe. ,,Dobrý den, můžeme dovnitř a něco zakousnout" zeptal se zdvořile. Hostinský našpulil pusu ,Ne". Noren na tvářích ucítil jak na něj prsknul. Nechápavě na něj hleděl. ,,Ne" křikl hostinský. ,,Do hostince by se, ale smělo, ne nebo …" nedal se Noren, nestihl ani dokončit větu. Hostinský na něj začal příšerně řvát. Vrhl po něm vražedný pohled. Naštvaně prásknul s dveřmi. ,,Ten byl teda milej" Liana kroutila hlavou. ,,Co se dá dělat" povzdychla si Elensea.
Prošli celou vesnici. Chtěli se zdejších poptat. Na ulicích, ale nikdo nebyl a sotva by jim někdo otevřel. Stanuli u jezera. Bylo stejné bez života jako celá Arles. Rozhodli se, ale že si u něj odpočinout. Rozložili si věci na zeleném paloučku. Odlehčili koním a nechali je volně.
,,Nedáte si polévku?" ,,Dobrý nápad Elenseo, pomůžu ti." Elensea se usmála nad tím jak má ochotnou sestru ,,Dobrá, tak se pojďme podívat, co by nám nabýdl les."
Noren rozdělával oheň. Slunce dnes žhnulo. Chvílema bylo až nepříjemné vedro. ,,Jdu se podívat k vodě. Jdeš taky?" Noren zakroutil hlavou.
Liana seběhla k jezeru. Jezero se zdálo být čisté. Ponořila ruku do vody. Bylo to tak osvěžující, nabrala vodu do rukou a opláchla si obličej. Chvíli chodila po břehu a představovala si co se asi děje na hradě. Poté ji napadlo že doplní zásoby vody. Když od vody odcházeli slyšela za sebou kroky, otočila se, nikdo tam nebyl. To se jí jen zdálo.
Antya s Elenseou tam ještě nebyli. Noren se na ni usmál a pohodil blonďatými vlasy. Liana mu úsměv rozpačitě oplatila ,,Jdu doplnit vodu." ,,Počkej pomůžu ti" nabídl se.
Zdálo se jí to nebo po celou dobu co nabírala do svých měchů vodu tak ji pozoroval, ačkoliv on už měl vodu doplněnou? Stál tam a pozoroval ji. ,,Co Belinda?" zeptala se ho, nechtěla aby na ni tak zíral i když "Belinda" na to téma s ním nechtěla doopravdy mluvit. Snažila se jeho dívce vyhýbat. Noren se jí líbil, ale to věděla pouze Elensea. Byl pohedný a na Belindu tak trochu žárlila.
Pokrčil rameny, ani on se o tom nechtěl bavit. Otočil se a odešel. Liana povytáhla obočí. Podívala se za sebe, nebyl tam. Rozhlédla se, spatřila ho jak sedí opřený o velký dub. Opravdu se na to neměla ptát. Povzdechla si. Chystala se odnést měchy. Udělala pár kroků…
Někdo za ní promluvil ,,Králova dcera… Hm". Strnula na místě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 katushka katushka | 30. června 2012 v 8:41 | Reagovat

Já nechápu, proč všichni musíte tak napínat... :D Jinak, krásná část :)

2 ariven ariven | Web | 30. června 2012 v 14:29 | Reagovat

Á! A jako to je konec?! Teď?! Přesně jak psala katushka: proč všichni musíte tak napínat? :DDD
Pěkná část, jenom trochu krátká.. rychle další! :D

3 Neilin/Aranis Neilin/Aranis | Web | 1. července 2012 v 10:16 | Reagovat

teď!!!SKONČÍŠ?!PROSÍM,DRUHOU ČÁST

4 Virwen Virwen | Web | 1. července 2012 v 14:12 | Reagovat

Tohle není možný..! :D ty to takhle utneš a pak si klidně odjedeš? :O Máš štěstí že na tebe nemám tel. číslo, protože jinak by si ode mě neměla pokoj :D Jakmile si přečteš tenhle komentář udělej následující: POKRAČUJ!!! :D:D:D
btw. hezky napsaný, ale když si teda věděla, že odjíždíš, mohla si to napsat delší :P :DD:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter