Zasoutěžte si na blogu Knihánkov o dva úžasné plakáty z Hunger games! :-)

4. kapitola, 1. část

30. května 2012 v 14:53 | Mei-riefel |  Posvátný strom
Tak po dlouhé době zase přidávám kapitolu ale jen 1. část. Tak snad se bude líbit no :))

4. Na cestě

Bylo pozdní odpoledne. Elensea se svou avšak nečekanou skupinkou se nacházeli přibližně uprostřed Garlivského hvozdu.
Schylovalo se k bouři. ,,Už je to hotové" oznámil Noren. Před sebe postavil spletené proutí do jakési desky.
,,Ještě že tě máme" usmívala se Antya. Byla štestím bez sebe. Nejenže má sestru, ale i bratra. Matka ji o Norenovi také vyprávěla, ale tam v lese ho prostě nepoznala. Upřímně, byla ráda že s nimi je. A Liana byla také úžasná. Žádné rozmazlené princátko jak je to v pohádkách.
,,Počkala bych než se začne zvedat vítr, abychom věděli kam to postavit" navrhla Elensea.
Noren přikývl. Liana se vracela z lesa a za sebou táhla větší větve. ,,Snad to bude stačit" řekla a položila je vedle dříví na ohýnek, co nasbírala Antya.
,,Pojďte prosím někdo ještě semnou pro chroští. Už ho mám nasbírané, ale nemohla jsem to pobrat" zaprosila. ,,Já půjdu" řekla bleskově Antya. Liana se vděčně usmála.
,,Norene, co tě trápí ?" zeptala se Elensea svého bratra když odešli. Noren seděl na zemi a pohrával si s jehličím mezi prsty, měl nepřítomný výraz. ,,Jde o Belindu, ani jsem se s ní nestihl rozloučit. Z těží se mi to přiznává, ale úplně jsem na ni zapomněl." povzdychl si.
,,Nic si nevyčítej. Můžu za to já, moc se ti omlouvám, ale slibuji ti, že až se vrátíme dám vše do pořádku" konejšila ho.
,,Aby nebylo pozdě" zamumlal zase s tím nepřítomným výrazem.
,,Snad si nemyslíš že …" polekala se.
,,Nevím."
Zrovna když se začal zvedat vítr vrátila se Liana s Antyou. Noren se vyhoupl na nohy, popadl přístřešek a opřel jej zešikma proti směru větru do části kde se dvojil blízký strom. Bylo to přibližně jeden metr nad zemí. Zespoda to ještě zajistil větvemi a chroštím. Ze stran se to také pokoušel zakrýt. Do úkrytu poté natáhli Elenseininu přikrývku. Druhou která patřila Lianě nechali na přikrytí.
,,Něco bych snědla" zahlásila Antya nato ji zakručelo v břiše. Na obloze se objevil první blesk a sním i nepatrně viditelné hvězdy.
,,Možná bych mohla ještě počkat" dodala.
,,Myslím že bouřka bude trvat celou noc."
,,Noren má nejspíše pravdu" špitla Liana. Bouřky neměla dvakrát v lásce. ,,Mohla bych si jako první vzít hlídku" nabídla Antya.
,,Ne to je v pořádku, já si ji vezmu jako první. Ty se v první řadě potřebuješ vyspat, abys nám mohla vše vysvětlit" namítl Noren. Přeci byla Antya ještě tak trochu dítě. Bylo jí teprve čtrnáct let. Byla, ale skoro na úrovni dospělého člověka. Ale přeci. Musí se o ni postarat. Nechce o ni přijít. Antya se usmála. Z nebe se začali spouštět kapky deště, které se za necelé tři minuty proměnily v prudký déšť. Skrze něj nebylo vidět na krok. Na štěstí je chránil přístřešek. Přeci se těm dnes zlověstným kapkách podařilo je trochu smočit.
Antya se celá klepala zimou. Elensea přes ni přehodila deku. Chtěla se na sestru usmát, ale místo toho ji o sebe zadrnčely zuby.
Liana se pokoušela tu hrůzu zaspat v bezpečí svého pláště. Po deseti minutách se jí to opravdu podařilo. I Elensea se rozhodla že se prospí. Antya se o to ani nepokoušela. Ačkoli byla velice vyčerpaná. Vstala a přesunula se s přikrývkou kolem ramen k Norenovi.
,,Ty nespíš" zeptal se aniž by se na ni otočil.
,,Ne, když je bouřka tak skoro nikdy nespím" zašeptala. ,,Bojíš se ? " ,,Ne" řekla klidně. Noren se na ni otočil. Nebylo vidět na krok, ale přeci spatřila mezi kapkami jeho udivený výraz. Pousmála se.
,,Víš mě bouřky jakým si zvláštním způsobem uklidňují. Matka mi říkala že i když jsem byla malá. A byli jsme s vámi ještě v Hendaru. Jsem při bouřkách nespávala. Vždy jsem stála u okna a sledovala jak blesky šlehají po obloze" vysvětlila.
Noren se na chvíli zamyslel. ,,Máš pravdu, teď se mi vybavuje jeden večer. Byl ti teprve neuvěřitelný rok a půl. Byla obzvlášť krutá bouře. Matka tě uložila do postele, ale ty jsi začala brečet a vyběhla si z postele k oknu a sledovala tu bouři" hlasitě se u checht.
,,No vidíš na to si ani nevzpomínám" řekla pobaveně.
,,Vadilo by ti kdybych se teď na chvíli prospal" zeptal se.
,,Vůbec ne. Chceš tu přikrývku?"
,,Ne díky, ale si hodná" usmál se a přešel k přístřešku.

Elensea se skláněla nad svou sestrou. Přehodila přes ni druhou přikrývku tou sušší stranou. A tu do které byla zamotaná opatrně zvedla. Antya ležela celá promočená na dosud mokrém jehličí, spala a spokojeně oddychovala. V noci byla opravdu divoká bouře. Pomalu začalo vycházet slunce. Noren se pokoušel udělat oheň aby alespoň trochu vysušili své věci. Ale marně. Tohle nemělo cenu. Dřevo bylo celé mokré. Musejí doufat, že dnes slunce bude hřát. Aby se vysušilo.
,,A to jsem myslela že bych uvařila teplou polévku, ale dalo se to čekat" povzdychla si Elensea. Liana mezi tím připravovala koně.
,,Dobré mokré ránko" pozdravila probouzející se Antya. Vstala a dotkla se svých dosud zničených šatu. Teď byly i mokré. Elensea se na ni usmála a objala ji.
,,Podívej, úplně jsem zapomněla" podala Antye náhradní blůzku a kalhoty co měla s sebou. Než stihla Antya cokoliv říct, vrazila ji Elensea to oblečení, suché oblečení do rukou.
,,Tak děkuji" Antya se usmívala. Pořád ještě nemohla uvěřit že tu Elensea i Noren jsou.
Elensea vyndala ze své brašny chléb. Rozdělila jej na čtyři stejné díly. Každému dala jeden kousek. Všichni si od ní chléb vzali bez řečí, pouze s vděčným pohledem. S jídlem se ani nepokoušela šetřit. Věděla že brzy dorazí do Arles, kde si naberou nové zásoby.
,,Tak vyrazíme, vše je sbaleno" zavelel Noren. Měli pouze tři koně. Oni jsou, ale čtyři. Proto musí Antya jet s Norenem. Elensea pobídla Perlis, aby vyrovnala krok s Lianou. Za chvíli se k nim připojil Noren. ,,Takže v té knize stálo, že by jsme měli hledat na východním pobřeží" zeptal se. ,,Přesně tak" odpověděla Elensea pohlédla na Lianu jestli se neplete ta jen přikývla hlavou. ,,Tak to máme co dělat" dodal. ,,Zastavíme se v Arles, potřebujeme doplnit zásoby" oznámila rozhodně Elensea. Liana s ní souhlasila. ,,V Arles ?" zareagoval Noren na rozhodnutí své sestry. Elensea povytáhla obočí. Jak myslíš pomyslil si.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Virwen Virwen | 30. května 2012 v 18:01 | Reagovat

Další prosííím! :D (btw. jakej problém má Noren s Arles? :D co se tam stalo? :D:D )

2 ariven ariven | Web | 30. května 2012 v 19:00 | Reagovat

Fííííííí! Zase úplně skvělý! ;). Rychle další, prosím, prosím! :)

3 Karla de E-mentalis Karla de E-mentalis | Web | 30. května 2012 v 20:44 | Reagovat

Kraasnne... Už se těším na nějakou romantiku.. <3e

4 NikaRoovy NikaRoovy | Web | 31. května 2012 v 19:58 | Reagovat

To je tak úžasné až to není možné. Miluju tuhle povídku, miluju jak píšeš. Protože píšeš opravdu nádherně. Dokážeš se vcítit do toho děje, všechno tak nádherně popisuješ. A ten děj má přesvědčivý smysl, čtenáře upoutá a nutí číst dál, což je prostě dokonalé. Navíc tvá povídka mi přijde tolik zvláštní a kouzelná, jako kdyby se v ní skrývalo něco víc a já to v ní vidím. A vidím v tobě, že máš úžasné schopnosti tam to něco skrýt. Nevím jak bych to nazvala, možná že to kouzlo, možná jinak, je to něco nepopsatelného. Možná, že jsem to tam nalezla jen já, ale jsem za to ráda, jelikož to světlo (ano, to je ten správný název) jež osvicuje celý příběh mi vždy dokáže na tváři vyčarovat úsměv.  Je to vážně jedna z mých oblíbených povídek, kterých není moc. Tu tvou povídku vždy tak moc nadšeně očekávám a kdykoli se objeví nová kapitola, nadšeně jásám. Nevím co k tomu víc dodat. Krátce řečeno jsi prostě moc talentovaný člověk, který má v sobě vůli stát se zajímavou osobností, pokud jí už nejsi. Nakonec chci jen poděkovat za tvou povídku a... prosím, přidej další část.
Je to prostě skvělé!

5 mei-riefel mei-riefel | 31. května 2012 v 20:19 | Reagovat

:)) Veru moc, moc děkuju jsi úžasná a vůbec bych nečekala, že se to bude někomu takhle líbit. A jsem moc, moc ráda, že líbí.
Skoro tady brečím jako .)
Opravdu moc, moc děkuji a tvoje komentáře jsou jako tvoje povídky, nebo jak bych to asi řekla, prostě úžasné a procítěné a to vyjádření ...

6 katushka katushka | 31. května 2012 v 21:55 | Reagovat

prostě dokonalé. Všechno ostatní už bylo řečeno. :)

7 mei-riefel mei-riefel | 1. června 2012 v 13:13 | Reagovat

děkuju moc :))

8 katushka katushka | 1. června 2012 v 16:33 | Reagovat

[7]: nemáš zač, ale už by jsi mohla přidat další... :)

9 Venea Venea | 2. června 2012 v 12:04 | Reagovat

Naprosto úžasný ! Ne ! je to ještě lepší! Je to DOKONALÝ !') prosím další !!!!

10 mei-riefel mei-riefel | 2. června 2012 v 21:33 | Reagovat

děkuju
:) moc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Na všechen obsah blogu se vztahují autorská práva.
Obrázky a informace ke knižním recenzím a jiným článkům jsou vždy uváděny se zdrojem.Flag Counter